За процесуального керівництва Ужгородської окружної прокуратури припинено схему поширення фальсифікованих сертифікатів вакцинації від COVID-19 на території Закарпаття, а трьом особам повідомлено про підозру, повідомляють на сайті Закарпатської обласної прокуратури.
За встановленою наразі інформацією, організував протиправну діяльність мешканець Чопа. В якості пособників залучив місцевих медиків і керівницю однієї із туристичних фірм Мукачівщини.
Остання разом із вказаним фігурантом знаходили осіб, які за грошові кошти в сумі 4500-5000 грн готові були купити фальсифіковані свідоцтва про вакцинацію. Медпрацівникам повідомляли дані клієнтів, після чого підозрювана медсестра під обліковими записами інших лікарів вносила до автоматизованої системи «eHealth» недостовірну інформацію про проведення закарпатцям щеплень без фактичного введення вакцин.
Організатору протиправної схеми, а також очільниці туристичного агентства повідомлено про підозру у пособництві в несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, що вчинено за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 362 КК України). А медичній сестрі комунального закладу – у несанкціонованому втручанні у роботу цих автоматизованих систем (ч. 2 ст. 361 КК України).
Слідчі поліції Ужгородщини за оперативного супроводу відділу міграційної поліції ГУНП в Закарпатській області здійснюють досудове розслідування і встановлюють інших можливих фігурантів правопорушення. Мешканцеві Чопа вже обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Стосовно інших підозрюваних питання щодо запобіжних заходів вирішується. Правоохоронці клопотатимуть і про тимчасове відсторонення медсестри від займаної посади.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.