Працівниця медичної установи на Ужгородщині, спільно зі своїми знайомими, за грошову винагороду сприяла отриманню громадянами фальшивих довідок про вакцинацію. Правоохоронці області викрили злочинну схему виготовлення підробок та повідомили жінці про підозру в пособництві в несанкціонованій зміні інформації в автоматизованих системах, повідомляють на сайті Національної поліції.
Слідчі Ужгородського районного управління поліції, спільно з працівниками СБУ та за процесуального керівництва прокуратури, викрили на вчиненні злочину співробітницю однієї з медичних установ Ужгородщини.
Як встановили правоохоронці, користуючись своїм службовим становищем, медсестра підшуковувала серед пацієнтів медзакладів «клієнтів», яким пропонувала за 3500 гривень отримати COVID-сертифікат про вакцинацію, при цьому фактично щеплення вони не отримували.
Маючи домовленість зі своїми колегами-медиками, жінка сприяла внесенню недостовірних даних громадян у систему «eHeаlth», після чого всі «покупці» фальшивих документів отримували сертифікати та могли завантажити з відповідних додатків їх електронні варіанти.
Окрім документів про вакцинацію, жінка сприяла й видачі та реєстрації підроблених негативних ПЛР-довідок. Із залученням більше сотні клієнтів така злочинна схема приносила прибуток приблизно 500 тисяч гривень щомісяця.
За місцем роботи та проживання фігурантки та її ймовірних спільників проведено обшуки та вилучено ряд речових доказів, серед яких грошові кошти, мобільні телефони, чорнові записи.
У ході слідства правоохоронці встановлюють інших фігурантів-учасників злочинної схеми та нададуть їхнім діям правову оцінку.
Медичній сестрі повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.5 ст.27, ч.3 ст.362 Кримінального кодексу України, тобто пособництво в несанкціонованій зміні інформації, яка оброблюється в автоматизованих системах. Вирішується питання про обрання їй запобіжного заходу.