Спалаху менінгококової інфекції на Закарпатті немає

Про це заявив на брифінгу в Закарпатській ОДА головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк.
Хворобу Всесвітня організація охорони здоров’я віднесла до особливо небезпечних. На Закарпатті від неї у 2012 померли двоє дітей, у 2013 р. – п’ятеро. Цього року жертвами інфекції стали двоє дітей.

61
Помирають від менінгококової інфекції переважно діти до 2 років. Від загальної кількості хворих 70 % становлять пацієнти віком до 17 років.

Менінгококова інфекція вражає дихальні шляхи і може призводити до менінгіту, на перший погляд нічим зразу не відрізняється від звичного простудного захворювання. Хвора людина не надто погано себе почуває, при контактах з людьми хвороба може легко передаватися. Якщо в людей слабкий імунітет, то вона розвивається далі, деякі форми – дуже швидко: у дитини від початку симптомів до смерті проходить 22 години.

Такому хворому допомогти не можна.
У кожної дитини протікання хвороби може бути різним. Померлу дитину з Холмока оглядали професійні лікарі, але вони подумали, що це алергічна висипка на медикаменти. Пізніше її госпіталізували, але, каже Михайло Поляк, це вже б мало допомогло. Лікар каже, що висипка не була схожа на менінгококову.

Головний лікар Ужгородської дитячої лікарні Ігор Рошко розповів, що в 23.05 привезли дитину в дитячу лікарню, яка на підставі скарг пацієнта дала кілька діагнозів, серед яких був правильний. Оскільки ситуація була не до кінця зрозуміла, дитину відправили в інфекційну лікарню. Ігор Рошко наголосив, що на той момент температури в дівчинки не було. Медик запевняє, що дитину відправили в іншу лікарню через те, що вона могла бути заразною для інших дітей.
Вже в процесі транспортування симптоми стали більш нагадувати менінгококову інфекцію.

Ігор Рошко переконує, що лікарі діяли відповідно до інструкції: великі дози гормонів, два серйозні антибіотики.

Відправ другу:
Залишіть коментар