Ви запитаєте, - чому саме Закарпаття? - 10 причин відвідати наш край

Ви запитаєте, – чому саме Закарпаття? Наведемо Вам 10 аргументів у відповідь на його користь.

1. Гостинність закарпатців

Жителі Закарпаття оригінальні й специфічні, винахідливі й працьовиті, і, в першу чергу, щиросерді й гостинні. Кращі представники цих народів: поети і вчені, художники і майстри, своєю культурою та звичаями збагачували наш народ. Тут розчинилися десятки народностей, починаючи від кельтів і римлян, і завершуючи угорцями і українцями..

2. 1000-літня культура

Змістовне і багате на враження подорож обіцяють туристам історико-архітектурні пам’ятки, музеї та події культурного життя містечок і сіл Закарпаття. Історичні пам’ятки кельтського та дакійського періодів, 800-літнього угорського панування, середньовічні церковні будівлі і унікальні дерев’яні храми, руїни замків на вершинах пагорбів і аристократичні палаци – всі вони свідки бурхливих історичних подій. Тут вдало поєднуються впливи східної і західної культури та традиції понад двох десятків держав, до складу яких входив Закарпатський край.

3. Недоторкана природа

Невелике за розмірами Закарпаття володіє неабиякими природними багатствами. Заповідники, заказники, національні парки, дендрарії та великі лісові угіддя Гори, полонини, печери, круті перевали. Річки, озера, болота. Тим, хто вирушає пішки або велосипедом, на фотополювання або спостереження за птахами, допомагають на маршруті вказівні таблички та позначені туристичні стежки.

4. Цілющі води

Щедра природа дарує хворим одужання, а здоровим – насолоду. У багатьох містах і селах на водах було споруджено водолікарні, купальні або бальнеологічні санаторії. Мінеральні води допомагають при захворюваннях опорно-рухового апарату, дерматологічних та гінекологічних хворобах, при патологіях органів травлення та нервової системи. Під Закарпаттям ціле море цілющих вод. Де б не робили свердловину, майже напевно натрапляли на мінеральне або геотермальне джерело.

5. Бурхливе культурне життя

Закарпаття, Батьківщина Мункачі художників і Глюка, Бокшая і Рошковича, – це князівство мистецтва. Класичного, народного, сучасного. Тут Бейло Барток дав свій перший концерт, а Іван Ольбрахт написав роман. Тому не дивно, що цілий рік у краї проводять безліч фестивалів.

 

6. Неймовірні краєвиди та душевний спокій

Унікальні національні парки – озеро Синевир, біосферний заповідник Східні Карпати та неймовірної краси Долина нарцисів. Серед об’єктів, створених людиною, тисячолітня ротонда у Горянах, замок тамплієрів у Середнє, десятки діючих дерев’яних храмів. Список продовжить виноробний регіон Берегівщина, який має унікальні географічні умови, і де тисячолітні виноробні традиції є запорукою відомих вин. Італійський центр Корзо в Ужгороді, середньовічна фортеця «Паланок» на Замковій горі в Мукачеві та мисливський палац Шенборнів в Карпатах є одними з найбільш привабливих об’єктив.

7. Яскраве народне мистецтво

Найбільш цікаві зразки народної архітектури зібрані в музеї архітектури та побуту під відкритим небом в Ужгороді. Прощання з зимою “словацькі Фашінговий плес” або зустріч весни “румунський мерцішор”, літній збір врожаю “богородичні свята” або осінній збір винограду “угорські винні бали” – всі вони чудова нагода для народних святкувань. У святкові дні і в даний час можна побачити одягнених у національні костюми закарпатців. У різних регіонах краю мотиви і кольори візерунків значно відрізняються. Мабуть, найбільш відомими є чіткі гірські мотиви регіону Мараморош. Вирує барвами й мистецтво румунів та угорців.

8. Все для активного способу життя та спорту

Для любителів кінного спорту, у багатьох регіонах Закарпаття, пропонуються кінні маршрути з інструкторами. Гори привабливі для любителів гірських походів та екстремальних видів спорту. А взимку на Вас чекають численні гірськолижні траси та краса навколишніх краєвидів. Прихильників риболовлі та водних видів спорту чекають озера, малі і великі ріки з найрізноманітнішим природним оточенням.

 

9. Гострі страви, вина та наливки

Різноманітні домашні страви та напої це ще одна ізюминка Закарпаття та його мешканців. Де б Ви не були, в який район Ви б не завітали, Ви всюди можете скуштувати “кухонну творчість” закарпатських кулінарів. Доказом того, яку важливу роль в житті закарпатців відіграє смачна їжа і добрі вина та наливки, служить велика кількість пов’язаних з ними традиційних культурних заходів.

Своєю славою Закарпатська кухня завдячує багатству смаків та яскравому кольору угорського червоного перцю, який сьогодні є важливим компонентом у багатьох закарпатських стравах. Подорожуючи краєм, варто скрізь скуштувати місцевих страв, оскільки традиційні страви кожного району, де Ви буваєте. Гастрономічні особливості гармонійно доповнюються місцевими винами і наливками.
Угорський бограч, лоці-печеня, гуляш та лечо, словацькі страпачки, бойківська грибна поливка, німецький шовдарь, лемківські бобальки, чеські кнедлі, циганська гурка, гуцульський банош та бринза, румунська “зама ку фасоле”, єврейський човлент, закарпатські шовдарь та пікниця, а також різні сири, перші та другі страви. Страви на любі самки, навіть для вегетаріанців, не залишить байдужими жодної людини.

В Закарпатті також проводиться багато фестивалів, присвячених місцевим наїдкам та напоям. Зокрема є фестивалі голубців, гуцульської ріпи (картоплі) та гуцульської бринзи, гуляшу, сливового леквару (повидла), кілька винних фестивалів, де окрім вина можна скуштувати шашлики, печену картоплю з закарпатським домашнім салом та ще багато-багато смачненького.

10. Оригінальні сувеніри, чудовий “шопінг”

Повертаючись з подорожі, не забудьте про подарунки. Характерними закарпатськими сувенірами є плетені з вербової лози та сухого листя кукурудзи, вироби з кераміки, глиняні тарілочки ручного розпису, марамороський гірський кришталь-грагоміда, угорське мереживо, словацька та русинська вишивка, тошо. Корисним подарунком стане також книга рецептів, доповнена угорським червоним перцем “паприкою” або оригінальною фруктовою горілкою, – “палінки”, місцеве вино, закарпатський коньяк, селиський сир та особливий гуцульський сир, “бринза або урда”.

Джерело

Відправ другу:
Залишіть коментар