Звертаємо увагу платників податку на додану вартість, що відповідно до п. 12 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957, у разі постачання товарів/послуг отримувачу (покупцю), який не зареєстрований як платник податку, та у разі складання податкової накладної за щоденним підсумком операцій у рядку “Особа (платник податку) – покупець” зазначається “Неплатник”, а у рядку “Індивідуальний податковий номер покупця” відображається умовний ІПН “100000000000”.
У разі здійснення операцій з вивезення товарів за межі митної території України у рядку “Особа (платник податку) – покупець” зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента, у рядку “Місцезнаходження (податкова адреса) покупця” зазначається країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку “Індивідуальний податковий номер покупця” відображається умовний ІПН “300000000000”.
У разі складання податкової накладної отримувачем (покупцем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, у рядку “Індивідуальний податковий номер продавця” такої накладної відображається умовний ІПН “500000000000”, а у разі, якщо такі послуги не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою їх використання для постачання послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до пункту 186.3 статті 186 розділу V Податкового кодексу України, – умовний ІПН “200000000000”. При цьому в таких випадках у рядку “Особа (платник податку) – продавець” зазначається найменування (П. І. Б.) нерезидента, а у рядку “Місцезнаходження (податкова адреса) продавця” зазначається країна, в якій зареєстрований продавець (нерезидент). У рядках, відведених для заповнення даних покупця, отримувач (покупець) зазначає власні дані.
У разі складання податкової накладної за операціями з постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання; використання товарів/послуг, за якими суми податку на додану вартість попередньо були включені до податкового кредиту, в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування; використання виробничих або невиробничих засобів, інших товарів/послуг, за якими суми податку на додану вартість попередньо були включені до податкового кредиту, не в господарській діяльності; визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов’язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності; ліквідації основних засобів за самостійним рішенням платника податку; переведення виробничих основних засобів до складу невиробничих; здійснення операцій з постачання товарів/послуг у рахунок оплати праці фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, у рядку “Індивідуальний податковий номер покупця” відображається умовний ІПН “400000000000”, а в інших рядках, відведених для заповнення даних покупця, платник зазначає власні дані.
У випадках, коли цим пунктом не визначено порядку заповнення окремих рядків заголовної частини податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, такі рядки не заповнюються (нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються).
Нагадуємо, детальна інформація щодо порядку заповнення податкової накладної викладена у Наказі Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 “Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної”, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 13.10.2014р. за №1235/26012 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.01.2015р. №13, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.01.2015р. за №102/26547).
Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області