Як надати першу домедичну допомогу – навчали працівників засобів масової інформації. Навчання провели в Ужгородській станції швидкої медичної допомоги. Участь у навчаннях взяло понад двадцять людей. Про це повідомляє Суспільне Закарпаття.
Проводити серцево-легеневу реанімацію вчиться журналістка Тетяна Лешко. На такі курси вона приходить не вперше.
“Але я більше дивилася, аніж пробувала. Відверто кажучи, серцева реанімація для мене – це найстрашніше з усієї цієї першої медичної допомоги, бо мені здається легше цим людину вбити, ніж привести до тями. Тому що дуже важко розрахувати швидкість надання серцево легеневої реанімації, і ти не можеш зрозуміти на скільки глибоко маєш натискати. Сьогодні вперше спробувала – неможливо цьому навчитися, тобто переконалася, що цього неможливо навчитися з першого разу”, — каже журналістка.
Курс проводить лікар невідкладних станів Андрій Семедій. Під час війни для надання допомоги пораненому при собі радить мати три речі.
“Якщо у вас десь є пара рукавичок, а пандемія коронавірусу нас навчила тому, що у нас завжди є пара рукавичок, — це вже добре. Якщо у вас є пару бинтів у сумочці — це вже дуже добре. Якщо у вас є клапан-маска для проведення ШВЛ у так званих польових умовах — це дуже добре. Якщо у вас є джгут — це взагалі класно”, — розповів медик.
Завідувач відділу експертизи якості надання екстреної меддопомоги Сергій Боднар каже: роблять загальні курси для всіх охочих.
“Проходять навчання представники мас-медія. Це якраз ті люди, які одні з перших знаходяться при ДТП, при виникненні, не дай Боже, якихось бойових дій, я думаю, вони будуть одні з перших і вони, я так думаю, повинні і вміють володіти навиками, як оцінити стан, та саме надати першу домедичну допомогу до приїзду кваліфікованих медиків, щоб зберегти життя людей”, — розповів завідувач.
Триває один курс чотири години.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття