Благодійну виставку-продаж “Світ писанки” відкрили 14 квітня у музеї народної архітектури й побуту в Ужгороді. Як повідомив Суспільному директор музею Василь Коцан, цьогорічна виставка проходить у незвичному форматі — писанки, надані майстринями продаватимуться, а зібрані кошти передадуть на потреби 128 окремої гірсько-штурмової бригади.
Наталія Петій-Потапчук прийшла на відкриття виставки, аби придбати собі писанку. “Закарпатська писаночка Романа Пилипа, мистецтвознавця. І у неї надзвичайно теплі кольори, такі наші, такі рідні, і близькі нам орнаменти. Дуже така філігранна, тонка робота. І я думаю, що така писаночка буде гріти нас і зігрівати, буде нагадувати про рідний край, де б ми не були”, — каже жінка.
Представили писанки в різних техніках, каже завідувачка відділення експозицій музею Вікторія Симкович. “Воскова техніка — це є традиційна. Також представлені техніки як декупаж, як мальованка — акриловими фарбами наноситься на шкарлупу яйця, керамічна писанка. Представлена техніка ниткова у поєднанні із вишивкою хрестик, також техніки сучасні. Це наклеювання на шкарлупу яйця тканини та багато інших”, — розповіла завідувачка.
Восьмий рік напередодні Великодня музей організовує виставку писанок. Цього року вирішили зробити і продаж. Майстри та майстрині для цього надали понад 200 своїх робіт, розповів директор музею Василь Коцан.
“Понад 50 майстринь, з різних регіонів України, це фактично уся західна Україна, є майстрині з Півдня України, Миколаївщини, Херсонщини, з Кропивницького. Традиційно на виставці представлені, як у минулі роки, так і зараз, найактивніше беруть участь закарпатські майстрині, Львівщини, міста Києва та області. Переросла з обласної у всеукраїнську виставку. А минулого року вийшла на міжнародний рівень, тому що у ній беруть участь майстри з різних регіонів України, у тому числі і за кордону”, — розповів директор.
Триватиме виставка-продаж місяць. Далі зібрані гроші передадуть на потреби військовим.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»