В Ужгороді 18 квітня відновили роботу 24 дитячі садки. Про це Суспільному повідомила начальниця управління освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова.
За її словами, прийматимуть лише дітей від 3 до 6 років. Ясельні групи поки не працюватимуть. За словами Наталії Мухомедьянової, з 19 квітня прийматимуть у садочки й дітей вимушених переселенців.
Тетяна Клоцбах до садочка привела чотирирічного Олексія. “Така ситуація, що нам потрібно всім працювати, хоча постійно лунають повітряні тривоги. Турбує, як це буде, як вихователі будуть з дітками”, — каже жінка.
Олександра Базюк вихователька ДНЗ № 40 розповіла Суспільному: “На занятті “Сім’я” ми розповідали з дітками про мам, тат, про любов. Особливо про наше ставлення до них, у такий непростий воєнний час. Ми вчимося допомагати один одному, поважати, виручати один одного та знати, що маємо сім’ю та підтримку”.
Після заняття під час ігор з кожною дитиною спілкується психологиня садочку. Зоряна Соколова психологиня ДНЗ № 40 каже: “Я навідалася в кожну групу, для того аби побачити психологічний стан дітей. Вони дуже скучили за садочком, друзями, постійно про це говорять. Під час воєнного стану велася педагогами робота дистанційна: як діяти під час сирен, як розказувати дітям, що таке сирени, взагалі, що таке воєнний стан. Діти до них готові, готові як діяти”.
У 40-й садочок батьки привели 21 дитину, розповіла директорка закладу Марія Ворошильник. “Дітки вже дуже хотіли йти в садочок. Ми готові до тривоги, маємо приміщення, куди заводити дітей. Сьогодні прийшла 21 дитина”, — повідомила директорка.
18 квітня до дитсадків в Ужгороді прийшли 328 дітей, розповіла начальниця управління освіти Ужгородської міськради Наталія Мухомедьянова. За її словами, з 19 квітня вимушені переселенці також зможуть відправити дітей до садків. Прийматимуть тих дошкільнят, яким на 1 жовтня 2021-го виповнилося 4 роки.
“Дітей ми будемо приймати внутрішньо переміщених людей, які проживають на території міста. Якщо їм станом на жовтень 2021 року виповнилося чотири роки. Для того, щоб їх зареєструвати батькам необхідно звернутися до управління освіти, надати перелік документів: свідоцтво про народження, відповідні медичні довідки. Однією з умов це буде самозайнятість наших тимчасових мешканців міста, тобто вони або працювати або бути самозайнятими і за можливістю наявність довідки ВПО або принаймні того, що вони зареєстровані на отримання цієї довідки”, — розповіла очільниця управління.
За словами Наталії Мухомедьянової, в Ужгороді прийняти дітей вимушених переселенців зможуть 10 дитсадків.
Подробиці в сюжеті Суспільного Закарпаття:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»