Вимушені переселенці на Закарпатті, зокрема і в Ужгороді, можуть отримати грошову допомогу – 2 220 гривень від Всесвітньої Продовольчої Програми Організації Об’єднаних Націй (ВПП ООН).
Як це зробити в Ужгороді?
Один повнолітній член сім’ї із документами всіх членів сім’ї – із посвідченням особи (із пропискою) для всіх повнолітніх членів сім’ї, свідоцтвом про народження дітей та, якщо вже є, довідкою про реєстрацію внутрішньо переміщених осіб повинен із 9:30 до 17:30 прийти в один із пунктів:
– школа №15 (вул. Марії Заньковецької, 13А)
– школа №9 (площа Шандора Петефі, 15)
– ПАДІЮН (Студентська набережна,
Отримати талончик з QR-кодом та унікальним кодом.
Самостійно подати заявку від імені всіх членів сім’ї за посиланням: https://ukr.reg.scope.wfp.org.
Хто не може подати заяву на грошову допомогу?
– Місцеві жителі.
– Переміщені особи, які вже були зареєстровані на отримання коштів за програмами УВКБ ООН, МОМ чи будь-яких інших гуманітарних агенціях і отримали підтвердження на отримання грошової допомоги або вже отримали її.
Увага! Агенції ООН мають систему перехресної перевірки інформації про зарахування на отримання допомоги.
Кошти планується виплатити одноразово, але, можливо, згодом програма цієї допомоги буде продовжена.
Важливо знати, що оформити допомогу можна на повнолітню особу від сім’ї, тобто на одного з подружжя та дітей до 18 років. Опікуни дітей родичів чи друзів зможуть отримати грошову допомогу від імені цих дітей без будь-яких офіційних документів.
Приклад: літні батьки, їхні 2 дорослі дочки та 2 онуки – по одній дитині на кожну доньку. Подавати заявку повинні 3 особи: один із літніх батьків (на себе та другого з подружжя) та кожна з доньок (на себе та на свою дитину).
Перейшовши за посиланням https://ukr.reg.scope.wfp.org., потрібно заповнити лише мінімально обов’язкові поля: ім’я, прізвище, ідентифікаційний номер, номер телефону (один номер телефону не може повторюватися для різних сімей), кількість членів сім’ї, поточна адреса.
У кінці заяви генерується код подання і заявнику надсилається автоматичне SMS із кодом Western Union.
Якщо немає мобільного телефону – потрібно вказати поточну адресу, тоді на неї людина отримає код Western Union у конверті. В інших випадках бажано, але не обов’язково, вказувати поточну адресу.
У повідомленні буде вказано номер переказу, суму, валюту (гривня) та країну, звідки здійснено переказ (Італія).
Отриманий в SMS або ж листом код буде дійсним протягом 30 днів. Людина, яка реєструвалася на отримання допомоги, упродовж цих 30 днів повинна відвідати будь-який із центрів Western Union або відділення банків-партнерів Western Union, показати документ, що посвідчує особу, і отриманий код Western Union. Також є банки-партнери, скажімо, ПриватБанк, які мають опцію отримання цих коштів на рахунок через мобільний додаток.
Пресслужба Ужгородської міської ради
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»