Як подарувати, щоб не оподаткувати

Всі люблять отримувати та дарувати подарунки, а передусім – в новорічні та різдвяні свята. Тож, напередодні свят, фахівці ДФС звертають увагу роботодавців, за кошти яких придбані дитячі подарунки, на особливості оподаткування вартості таких дарунки.
Дфс
Зокрема, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщо вона не перевищує у 2015 році – 609 гривень. У разі, якщо вартість подарунка перевищує зазначений розмір, сума перевищення вважається додатковим благом та оподатковується податком на доходи на загальних підставах зі ставкою 15(20) %, а також оподатковується військовим збором за ставкою 1,5% .

Важливо зазначити, що у випадку коли платник протягом грудня 2015 року отримає кілька подарунків, наприклад подарунки для трьох дітей, вартістю кожний 609 гривень, то оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором у відповідному місяці не підлягатиме лише один подарунок вартістю 609 гривень, а решта вартості отриманих подарунків оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.
Також звертаємо увагу, що вартість подарунків до свят і квитків на розважальні заходи для дітей працівників не належить до фонду оплати праці та не є базою для нарахування єдиного внеску.

Оподаткування вартості дитячих новорічних подарунків, придбаних за кошти роботодавця, податком на доходи фізичних осіб здійснюється згідно вимог пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України.


Відділ комунікацій Головного управління
ДФС у Закарпатській області

Відправ другу:
Залишіть коментар