Ця рослина приваблива зовні, але отруйна зсередини. Прозорий водянистий сік борщівника, потрапивши на шкіру, під дією сонячних променів спричиняє опіки.
Борщівник заполоняє набережні біля річок, та створюють не аби яку небезпеку для людей. Про те місцева влада не завжди завчасно бореться з цією рослиною.
На Закарпатті розпочався сезон небезпечних рослин. З року в рік закарпатці потерпають від борщівника. Рослина викликає опіки, а в деяких випадках — лихоманку та може призвести й до смерті. Вздовж доріг, річок, лісосмуг, на сміттєзвалищах і пустирях: Закарпаття заполонила небезпечна рослина – борщівник.
Чому ніхто не бореться з рослиною, яка здатна викликати хімічні опіки та шрами? Той, хто хоча б раз отримував опіки від борщівника, знає чому так важливо оминати цю токсичну рослину десятою дорогою.
Належний санітарний стан територій, де розповсюджується борщівник повинні підтримувати органи місцевого самоврядування, а контролювати це Голови ОТГ. Та знищувати цю рослину не у період цвітіння, а готуватися до цього заздалегідь. Очільникам громад нічого не вартує вчасно вирішити проблему з борщівником: покосити та обробити територію, де ця рослина може принести шкоду мешканцям їх територіальних громад. Особливо у зоні ризику опиняються діти. Адже малеча полюбляє гратися біля річки. Тож опіки нанесені цією рослиною, особливо дітям, повинні залишатися саме на їхній совісті. Дбати про безпеку та комфорт мешканців громади найголовніше завдання голів.
Подробиці в сюжеті М-Студіо:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»