Борщівник – це небезпечна рослина, що заполонила набережні річок та ділянки вздовж доріг. До неї відкритий доступ як дітям, так і дорослим. Опісля контакту з цією рослиною на тілі залишаються значні опіки. Інколи навіть легкого дотику до його листя чи стебла достатньо, аби отримати поранення, а зривання цієї рослини може викликати глибокі опіки, які загоюються значно довше і гірше, ніж звичайні.
Опіки борщівником – проблема, з якою часто звертаються люди під час літнього сезону. Зелена частина Борщівника містить речовину фурокумарин, яка при потраплянні на відкриті частини тіла людини під впливом сонячної енергії спричиняє сильні опіки шкіри 1-3 ступенів. Опіки у перші кілька діб, схожі на термічні. Для них характерна гіперемія (почервоніння), водянисті пухирі. Опіки з’являються на вражених ділянках тіла не одразу після контакту, а через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету.
Аби запобігти поширенню опіка дії наступні: Після отримання опіку, потрібно негайно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Часто «бабусині» методи можуть лише нашкодити, а не допомогти, каже лікар.
Неправильне надання допомоги – це проблеми з якими опісля борються лікарі. Адже чим пізніше ви звернетеся по медичну допомогу, тим важче буде позбутися опіку. Цьогоріч, на щастя, звернень з опіками борщівником не було, каже Петро Плеша. Проте липень – це пік цвітіння рослини, тому медики застерігають людей бути обачними. Головне треба дати час, щоби шкіра адаптувалася.
Протягом першого тижня на 100% закривати уражені місця одягом. Рослина підступна і може серйозно покалічити людину. Тому будьте обачними та відпочивайте безпечно.
Подробиці в сюжеті М-Студіо:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»