Не зважаючи на жахливу спеку та відсутність дощу, цього року на Рахівщині, гарно вродила дика малина. Без сумніву, на Рахівщині однією з найцінніших ягід вважається Яфина, але добрі господині не забувають і про смачну малину. Дику малину люблять і дорослі, і діти. Плоди використовуються в багатьох кулінарних блюдах як в натуральному, так і в обробленому станах. Лісова малина, що виростає в лісових масивах, володіє відмінним смаком і містить масу корисних речовин. Її вживають в їжу, застосовують у лікувальних цілях і використовують в індустрії краси. А аромат дикої малини не зрівняється ні з чим. Про це пише Карпатський об’єктив
На Рахівщині сходити у малини, це так званий невеличкий відпочинок. Збираються рідні, друзі, подруги. Як кажуть проводять гарно час, але із користю.
Дикоросла малина настільки смачна і корисна, що її рекомендується вживати цілий рік. Для цього плоди необхідно правильно заготовлювати на зиму. А щоб заготовити, головне не лінуватись зібратися та йти по малину.
– Раненько встали, сонечко лише починає вставати, а ми вже в малинах. – розповідають дві подруги з Рахівщині.
Цього року вражай на малину гарний, тож не зібрати корисну ягоду яка лікує простудні хвороби, та укріпляє імунітет, просто гріх.
Кожна господарка має свої рецепти. Та в якому би стані малину консервували чи морозили, вона не втрачає свої властивості. Малина широко використовується в рецептах народної медицини.
Я з малини лише варю компот, – розповідає Олена. Рецепт дуже простий,і моя сім’я дуже люблять, цей напій дуже освіжаючий, може зберігатися кілька років. Не зважаючи на деяку втрату корисних речовин в процесі приготування, компот має чималу частку вітамінів і мікроелементів.
Отже, я роблю так, 1 кг ягід заливаю 3 літрами окропу, додаю 450 г цукру-піску. Доводжу суміш до кипіння, і варю її протягом 15 хвилин. Розливаю гарячий компот по стерильним банкам і негайно закручую.
А от пані Віра розповідає, що малину вона заморожує, перетирає з цукром, а також варить варення.
Віра поділилася також з нами рецептами.
Отже, заморожую так, свіжі ягоди промиваю водою, висушую на рушнику, упаковую в пластикові пакети для заморозки і кладу в морозильник. Заморожені малини взимку використовую у випічку. Продукт може довго зберігатися, зберігаючи всі свої поживні і лікувальні властивості.
Також роблю свіжу з цукром, такий спосіб прекрасно зберігає всі корисні властивості малини. Навіть краще ніж заморожені.
Отже, 1 кг цукру-піску і стільки ж свіжих ягід необхідно довести до однорідного стану, використовуючи міксер. Зберігати блюдо потрібно в закритій тарі, в холодильнику.
Варення, ну як же без нього, це ж знайома з дитинства страва відома кожній людині. Таке блюдо можна зберігати не один рік, а робиться воно дуже легко.
Рецепт дуже простий, потрібно взяти 1 кг свіжої лісової малини, 1 лимон і 1 кг цукру. Змішати всі перераховані компоненти, проварити протягом 2 годин, періодично помішуючи. Потім розлити продукт по стерильним скляним банкам і герметично закрити, і “воаля” готово.
Лісова малина — це корисна рослина, яке можна широко використовувати. Воно може подарувати вам свято смаку, полегшити перебіг простуди і зробити вас привабливіше.
Але на жаль і у малини є протипоказання, слід мати на увазі, що:
– вживання всіх частин лісового рослини може спровокувати сильні алергічні прояви;
– якщо у людини в наявності захворювання шлунково-кишкового тракту (виразка або гастрит), то лісові плоди їсти не можна;
– через сильний сечогінного ефекту ягоди можна вживати в їжу людям з хворими нирками.
Важливо! Пурини в складі ягід можуть спровокувати напад подагри і негативно вплинути на нирки.