Трудовий договір з нефіксованим робочим часом – відтепер офіційно в Україні. Нові норми трудових відносин закріплені законодавчо і вже діють з 10 серпня 2022 року. Як все працює – дізнавались у фахівців.
Так, юрист пояснює, згідно Закону України 2421-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом» у нашому житті з’явилася офіційна можливість працювати за вільним графіком.
Головне виконати поставлені задачі до визначеного терміну. Аби регламентувати роботи у рамках вільного графіка, законом визначені поняття – базові робочі дні і години. Василь Попович каже, специфіка даного закону у тому, що роботодавець має повідомити працівника про мінімальний період виконання роботи, а працівник у свою чергу повідомляє про максимальний проміжок часу для виконання поставленого завдання. Тобто сформувати такий собі індивідуальний робочий графік. Працівник має право вимагати у роботодавця, у якого пропрацював понад рік, укласти договір на постійній основі.
При відмові, можна повторно звернутися через 3 місяці. Не більше одного такого договору може укласти роботодавець, у якого до 10 працівників, якщо штат більший – не більше 10%. За порушення цієї норми – штраф доволі суттєвий. Три розміри мінімальних зарплат за кожен , так би мовити, «Зайвий» договір. Ще важливо, роботодавець не має права заборонити укладати договір з нефіксованим робочим часом з іншими підприємцями.
Подробиці в сюжеті М-Студіо:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»