Сумне свято. В Ужгороді з нагоди Дня міста посмертно присвоєні звання «Почесний громадянин міста» 22-м загиблим військовослужбовцям
Сьогодні в обласному центрі відбулось урочисте зібрання з нагоди 1129 річниці з часу першої письмової згадки про Ужгород. У заході взяли участь керівництво області і міста, депутати, дипломати, військовослужбовці, сім’ї загиблих захисників.
На жаль, війна не дозволила відзначити свято традиційно. Цього року в Ужгородській міській раді вшановували пам’ять містян, які віддали життя за свободу, суверенітет, територіальну цілісність і незалежність України. Звання «Почесний громадянин міста Ужгорода» (посмертно) присвоєно 22-м військовослужбовцям: Яну Беседівському, Сергію Бірняку, Сергію Бреусу, Ігорю Бринзанському, Сергію Далекорею, Валентину Деревенському, Мирославу Дюрику, Андрію Заяцю, Шандору Кішу, Денису Кофелю, Євгенію Лабі, Костянтину Литвину, Роберту Мадяру, Ігорю Мироненку, Олександру Сєроусову, Руслану Ференці, Миколі Чижу, Сергію Чернікову, Олександру Джуму, Олександру Мельнику, Івану Пайді та Миколі Тацюку. Нагороди отримали родини героїв.
Виступаючи на зібранні, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко подякував батькам, які виховали патріотів та віддали за Україну найдорожче – життя.
– Це місто героїв. 22 хлопці загинули, захищаючи державу у війні з фашистською росією. Більше тисячі захисників і захисниць сьогодні служать у Збройних силах України і ведуть бої. Ми всі повинні бути вдячними цим хлопцям і дівчатам, їхнім родинам, батькам – за те, що вони виховали героїв. Схиляємо голову перед світлою пам’яттю і не забуваємо, завдяки кому ми маємо можливість сьогодні бути тут, завдяки кому діти можуть ходити до школи, а студенти – в університет. Тому дякуємо захисникам, а відсвяткуємо День міста разом з Перемогою під синьо-жовтим прапором свободи, – наголосив Володимир Чубірко.
Міський голова Богдан Андріїв від імені територіальної громади Ужгорода виконав почесну місію – вручив ключі від квартири дружині капітана військової частини А1778 Юрію Михайлюку. Захисника нагороджено найвищою державною нагородою – орденом «Золота Зірка» з присвоєнням звання Герой України. Сам він не зміг прибути на нагородження, оскільки продовжує виконувати службовий обов’язок та захищає Україну від російських окупантів.
У свій 1129-й рік для багатьох українців Ужгород став містом порятунку. З перших днів повномасштабного вторгнення росії тут розпочався потужний волонтерський рух, організовано 30 пунктів тимчасового проживання вимушених переселенців, близько тисячі дітей з інших регіонів держави пішли до школи, запрацювало 128 релокованих підприємств. І надалі містяни продовжують підтримувати ЗСУ і цивільних громадян, які опинилися в біді.
Незважаючи на війну, Ужгород живе, працює, творить. Згідно з рішенням XXІІI сесії міської ради VIIІ скликання, звання «Лауреат міської премії ім. Петра Скунця» отримали Михайло Сирохман за книгу «Втрачені церкви Закарпаття» та Павло Федака за книгу «Закарпатська «Просвіта» у постатях її діячів» (номінація «Краєзнавча література»), а також Ігор Панейко за книгу «Малярство. Театр.» (номінація «Альбомне видання»).
У міській раді повідомили, що цими днями в Ужгороді не буде гучних святкувань. Натомість відбудуться благодійні заходи та молитви у соборах.
Пресслужба Закарпатської обласної ради
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»