Днями в засобах масової інформації та соцмережах активно обговорювали тему земельних запасів Оноківської територіальної громади, що межує з Ужгородом.
Нещодавно сільська рада прийняла рішення про виставлення на аукціон права оренди на дві земельні ділянки в Оріховиці загальною площею 1,43 га та 35,31 га, на якій знаходиться озеро з туристичним комплексом «Шамбала».
Як виявилося, дотепер за оренду землі розміром в понад 35 га з розташованою на ній водоймою площею 2,46 га МПП «Карпати» платило до бюджету сільради всього тисячу гривень на місяць, заробляючи немалі гроші з платного входу на територію курорту.
Протягом багатьох років через цю схему сільська рада недоотримувала мільйони гривень, в той час як підприємство збагачувалося за рахунок ресурсів місцевих жителів та бізнесу, збудованого на власності громади.
Це стало причиною перегляду підходу до розвитку території з рішенням про проведення відкритого акціону на купівлю чесного права оренди на майданчику ПроЗорро.
Так, за результатами відкритих торгів право на оренду меншої ділянки площею 1,43 га було продано за 3 мільйони 117 тисяч гривень на рік. Беззаперечний аргумент проти історії з підприємством, яке за 35 гектарів сплачувало 12 тисяч гривень на рік, чи не так?
Однак після оголошення аукціону частина депутатів сільської ради здійняла істерику в соцмережах, називаючи це «дерибаном землі під час війни».
Головним спічрайтером групи народних обранців виявився «слуга народу» Євген Лейба, а тіньовим керівником процесу – Ростислав Приходько, який є радником мера Ужгорода Богдана Андріїва.
Як виявилося, до війни згадувані депутати Оноківської сільської ради мали намір роздерибанити всі ці землі за схемою безоплатної передачі землі громадянам України за заявою до земельної комісії та сесії сільради.
Пізніше група депутатів пообіцяла цей земельний масив дніпровському рейдеру Паршину Костянтину та взяла на себе зобов’язання з супроводу «підприємця» у питанні приватизації цієї землі. Однак через воєнний стан громадам заборонили виділяти землю, тож схема з «піджаками» зазнала фіаско. Та Паршин вирішив не здаватися навіть коли справа дійшла до аукціону, та зробив усе, щоб зірвати чесні торги та рейдернути землю.
Прокремлівський рейдер викупив фірму МПП «Карпати», яка роками за безцінь орендувала згадуваний земельний масив, відраховувавши до бюджету громади тисячу гривень на місяць.
Зараз від імені цієї фірми через господарський суд Паршин намагається зобов’язати Оноківську сільську раду провдовжити попередній незаконний договір оренди.
Так після першого акціону на меншу ділянку судом було винесено заборону сільраді укладати договір оренди з переможцем, який запропонував понад 3 мільйона гривень в рік сплати за оренду земельної ділянки.
Після цього Паршин зірвав наступний аукціон на більшу ділянку розміром 35 га, щоб виграти час та вирішити в суді питання про продовження мізерної оренди цієї землі на МПП «Карпати», яку він придбав.
Так, під час проведення торгів на право оренди другої ділянки, фірми з орбіти згадуваного персонажа ТОВ «ЛЕЙК В’Ю РЕЗІДЕНС» та «ІНВЕСТБУД-ЖИТОМИР» умисно підняли вартість до 310 та 300 мільйонів гривень на рік, зайнявши при цьому перше та друге місце в аукціоні відповідно.
Справа в тому, що у разі відмови перших двох учасників з найвищою ціною укладати договір на зазначену ними суму аукціон вважається таким, що не відбувся, і реальні багатомільйонні пропозиції інших учасників навіть не розглядаються.
Так завдяки рейдеру цього разу громада втратила шанс на розвиток території та щорічні багатомільйонні надходження до бюджету.
Хто ж такий цей Костянтин Паршин?
Це людина з орбіти відомого прокремлівського бізнесмена Малофєєва Костянтина, який є одним з фінансистів так званого «російського світу». Здобув популярність у 2014 році. Зокрема, терористи Олександр Бородай і Ігор Гіркін, які здійснювали окупацію Криму і займали посади в самопроголошеній ДНР, були очільниками бізнес-структур Малофєєва, а очолюваний ним фонд надавав допомогу військам сепаратистів. ЗМІ навіть публікували переписку Малофеєва з Паршиним.
Однак повернемося до характеру діяльності Паршина.
В 2007 році за позовом «Альянс Агро» було ліквідовано ВАТ «Дніпромлин».
Так, «Дніпромлин» нібито заборгував 1,12 млн грн. компанії Паршина, тож його легко того ж року визнали банкрутом. Раніше активи компанії, яка була найбільшим борошномельним підприємством Дніпропетровської області, дісталися ТОВ «Дніпропетровський млиновий комбінат».
Аналіз структури власності вказав на те, що засновниками комбінату були люди Паршина, які й реалізували схему з боргом та рейдернули підприємство, яке колись виробляло 50 відсотків хліба в усій області.
Але виробництво хлібопродукції – далеко не все. Якщо вже розгортатися в аграрному секторі, то щиро й на повну. Так, у червні 2008 року деякі приватні підприємці спробували привласнити права на торгову марку «Олейна», що належить іноземцям. Раніше Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств визнала, що «у ситуації навколо виробника олії «Олейна» спостерігаються ознаки підготовки до рейдерського захоплення підприємства».
А за даними Антирейдерської спілки підприємців України загарбники «Олейни» пов’язані з Геннадієм Корбаном групою «Приват» та… правильно, Костянтином Паршиним, який нині живе в Ужгороді та поклав око на землі Оноківської ТГ. Схожі історії з цим персонажем спостерігалися і довкола «Сумського хлібокомбінату» та на одному з найбільших українських заводів із виробництва коньяку – агропромисловому об’єднанні «Таврія».
На Закарпатті рейдер їздить на Mercedes-Benz Maybach GLS 600 2022 року випуску н/з КО 0001 СТ.
Його неодноразово помічали в компанії згадуваних Ростислава Приходька та Євгенія Лейби, які обіцяли «підпримцю» продати ці майже 37 Га з озером на ділянці, а зараз розповідають, що чесна багатомільйонна оренда це “дерибан”.
Щоб вирішити питання в судах Паршин залучився підтримкою депутата Закарпатської обласної ради з проросійської ОПЗЖ Віктора Русина, який є ексочільником міліції нашого регіону за часів злочинної влади.
Подейкують, що місцеві ділки вже взяли аванс за допомогу у відчуженні землі на Дніпровського рейдера та медійне перешкоджання у проведенні відкритого аукціону, де перемагає найвища ціна на оренду, і, відповідно – бюджет громади.
Що переможе – здоровий глузд, чи прокремлівський рейдер Паршин? На чию сторону стане український суд – жителів Оноківської громади, чи приїзжих рейдерів?
Читайте в наших наступних матеріалах.