Перехід на зимовий час в Україні традиційно відбудеться . У 2022 році переведення годинника припало в ніч з 29 на 30 жовтня, о 04:00 ранку. Щороку, наприкінці жовтня, настає час, коли стрілки годинника переводять на одну годину назад, тим самим здійснюючи перехід на зимовий час. Але доцільність цього переведення залишається під питанням.
В Україні вже давно ведуться дискусії стосовно відміни цієї практики, остання з них була у 2021 році, але Верховна Рада так і не ухвалила це рішення. Тож поки скасування залишається лише на словах, українці готуються переводити свої годинники. Переводити годинники почали ще у 1981 році, з того часу Україна разом з країнами Європейського союзу щорічно здійснюють перехід на зимовий та літній час. Але наразі, в окупованому Криму та окремих частинах Донецької та Луганської областей цей перехід не здійснюють, мешканці цих територій живуть за російським часом. Але це тимчасово. Необхідність цього заходу пояснюють спробою подовження світлового дня, з метою економії електроенергії.
Правдивість цього твердження, деякі експерти піддають сумнівам, а ось чи вірять в це мешканці Закарпаття та чи подобається їм ця тенденція? Та не всі Закарпатці розділяють позитивну думку, дехто вважає переведення годинника не доцільним, та скаржиться на наслідки. Дехто стурбований переходом на зимовий час, адже це може стати причиною порушення біологічного ритму. Лікарі рекомендують слідкувати за своїм організмом та вести здоровий спосіб життя. Поки українці готуються переводити свої годинники, Руслан Стефанчук – чинний голова українського парламенту, заявляє, що народні депутати повернуться до питання скасування переводу годинників в Україні трохи пізніше, адже наразі це питання не на часі.
Подробиці в сюжеті М-Студіо:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»