Освітній хаб для роботи та навчання відкрили в Ужгороді. Зробили це за проєктом “Освіта без обмежень”, що входить до Програми ООН з відновлення та розбудови миру. Про це Суспільному розповіла заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк. За її словами, в Україні відкрили три такі хаби для вимушених переселенців: у Львові, Трускавці та в Ужгороді.
Освітній хаб для роботи та навчання в Ужгороді відкрили в Закарпатському обласному будинку культури профспілок. В одній з кімнат розмістили столи, крісла та техніку. За словами Ольги Чабанюк, освітній хаб зробили для вчителів, викладачів, школярів та студентів, котрі є вимушеними переселенцями.
“Вчителі можуть приходити, щоб проводити уроки зі своїми дітьми зі своїх шкіл східних областей, тому що ми розуміємо важливість аспекту не втрачання ментального зв’язку. Це збереження мікроклімату в колективі, тобто свої вчителі мають виходити на уроки до своїх учнів. З 9 до 16 години щодня можуть приходити освітяни, молодь, студенти, учні та працювати в цьому хабі. Все буде безоплатно. За гроші ПРООН закуплені комп’ютери та столи, стільчики, а також все необхідне обладнання”, — каже Ольга Чабанюк.
Вона додала, що проєкт “Освіта без обмежень”, за яким створили цей освітній хаб, почали розробляти у березні, а з вересня приступили до створення. Жінка є керівницею цього проєкту.
“Ми шукали можливості, ми шукали донорів і ПРООН оголосило конкурс заявок на реалізацію грантового проєкту для вимушено переміщених осіб. Ми написали такий проєкт — створення освітніх хабів, тому що розуміли, що за освітою майбутнє. Ми проаналізували всі західні області й там, де було найбільше вимушено переміщених осіб, було прийнято рішення саме в тих областях створити – це були Львівська й Закарпатська області. 50 700 євро було виділено для реалізації цього проєкту. За ці гроші створено три хаби — один у Львові, один у Трускавці та один в Ужгороді”, — розповіла заступниця голови Профспілки освітян.
Одна з користувачок цього хабу — вимушена переселенка з Краматорська на Донеччині Маргарита Дяченко — працює вчителькою математики. Каже, що цей хаб дозволить проводити їй дистанційні уроки.
“Cвітла немає, а треба відпрацьовувати уроки, діти залишаються без уроків, тому цей хаб для мене — вихід із ситуації, яка зараз склалася. У мене велике навантаження і треба всі ці уроки відпрацьовувати. Наші діти відвідують онлайн уроки майже 100%. Ну, буває, що не 100%, бо зараз світло вимикають. Є такі проблеми, що нема інтернету, то трохи менше відвідують уроки, але завдання надсилають майже всі діти, бо всі хочуть залишитися в своїй рідній школі зі своїми вчителями. Діти знаходяться і за кордоном, і в Україні, а деякі вже повернулися в рідне місто”, — розповіла вчителька.
Подробиці в сюжеті Суспільного:
Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»