Кір це важке інфекційне захворювання, яке загрожує не лише дітям, а всім хто не має імунітету до нього. Імунітет до кору можна здобути або після перенесеної хвороби, або ж – після вакцинації. Імунітет краще здобути через вакцинацію, аніж в результаті перенесеної хвороби. Після кору завжди настає так звана імунна амнезія, тобто “втрата пам’яті” імунітету, його ослаблення до різних збудників хвороб.
Одним з частим серйозним ускладненням кору є пневмонія. Кір завершується смертю приблизно в одному випадку на 1000, і в цьому причиною смерті є не лише пневмонія, але й інше ускладнення кору – енцефаліт, який може розвинутися не лише в гострий період хвороби, але й через декілька років після перенесеного кору. В цьому випадку мова йде про підгострий склерозуючий паненцефаліт. Саме про нього і в дописі і йтиме мова.
Загалом, енцефаліт це запалення мозку. Розвиток паненцефаліту пов’язаний з тим, що вірус на роки залишається в організмі після перенесеної інфекції і з рештою спричиняє ураження головного мозку. Хвороба має повільний, але незворотний перебіг, і завжди завершується смертю, адже ліків в цьому разі немає. В разі паненцефаліту мозок людини повільно руйнується: спершу болить голова, стаються перепади настрою, може нудити, хитати, потім може пропасти зір в одному чи в обох очах, хода стає дедалі більш нестійкою, і починає прогресувати параліч. Людина, у якої розвинувся підгострий паненцефаліт, помирає за кілька місяців чи щонайбільше рік, і за цей час набуває інвалідності та втрачає особистість.
Паненцефаліт найчастіше буває дітей, які заразилися вірусом кору в ранньому віці, особливо на першому році життя.
Єдиний спосіб запобігти кору та всім його можливим ускладненням це своєчасно вакцинувати дитину в рік (вводять першу дозу) та в шість років (вводять другу дозу) вакциною КПК. Поки дитина ще не вакцинована, вона вразлива. Тому принципово важливо, щоб всі люди навколо теж вакциновані проти кору. Це також справедливо і щодо інших інфекцій.
Захисти своїх!
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»