Такий проєкт в Україні впроваджують за підтримки ВООЗ, а наша область – у п’ятірці пілотних разом із Дніпропетровською, Львівською, Рівненською та Кіровоградською. Як повідомили на сторінці Закарпатської ОВА, про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.
За його словами, ще взимку 2021 року Міністерство охорони здоров’я України надіслало запит до ВООЗ із проханням посприяти в розробці концепції належного поводження та утилізації відходів, які накопичилися після вакцинальної кампанії проти COVID-19.
У межах першого етапу технічної підтримки у лютому 2022 року в Києві презентували два варіанти можливих сценаріїв реалізації цієї ініціативи. Повномасштабне вторгнення пригальмувало, але не зупинило цей процес.
«Фахівці проводять моніторингові візити у тих областях, де це дозволяє безпекова ситуація, збирають необхідні для розробки плану дані.
Інформацію оброблять, проаналізують, щоб надалі допомогти регіональним та місцевим органам влади вибудувати стратегію поводження з медичними відходами з урахуванням принципів захисту навколишнього середовища», – зазначив Мирослав Білецький.
Розробка регіональних планів здійснюватиметься в тісній співпраці із обласними державними адміністраціями, громадськими організаціями, експертами у сфері екології та медицини.
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»