На заповідних територіях Карпатського біосферного заповідника вже активно розквітають первоцвіти, що пов’язано з досить високими температурними показниками в лютому, але розвиток ранньоквітучих рослин на різних територіях не є рівномірний. Про це інформує Карпатський біосферний заповідник у ФБ.
Якщо Долина нарцисів, що має висоту 180-200 н. р. м., вже рясно вкрита білоцвітом весняним та шафраном Гейфеля, то в Широколужанському відділенні, що знаходиться значно вище і характеризується нижчими температурами, тільки починають з’являтися листочки та бутони. А от схили Марамороських гір ще вкриті потужною товщею снігу і первоцвіти тут розквітнуть значно пізніше.
Навесні життя починає вирувати і вабить людей на природу, до лісу милуватися квітами-первоцвітами. Іноді рука так і тягнеться зірвати та скласти їх у букет. Та не поспішайте зривати рослини, адже збирання первоцвітів дуже шкідливе:
– зривання квітів не дає рослинам утворювати насіння;
– ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла і бруньки;
– виривання з цибулиною призводить до повного знищення рослини;
– виривання стеблини з трьома первоцвітами, означає, що ви знищили 40-60 насінин, які дали б життя новим рослинам.
Більшість ранньоквітучих весняних рослин занесено до Червоної книги України, є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення.
Всіх поціновувачів прекрасної карпатської природи запрошують відвідати Долину нарцисів, вкриту білим килимом весняного білоцвіту, прогулятися мальовничим маршрутом Кузію.
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»