«Літературно-мистецький коктейль зі смаком шпинату» відбудеться у четвер, 14 квітня о 17.00,в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка (пр.Свободи,16), на якому тернопільська письменниця Ірина Мацко презентує свою збірку «Шпинат для мізків», а майстриня першої професійної студії пісочної анімації Оксана Мергут продемонструє пісочну анімацію за шпинатними творами авторки.
“Шпинат для мізків” – це справжня творча лабораторія. Авторка майстерно виписує деталі, смакує ними. І це допомагає читачам іншими очима дивитися на світ. Художня деталь спрацьовує як будитель. Всередині кожного, хто готовий стати на шлях духовного шукача і читати ці тексти, ненав’язливо вмикатиметься внутрішній духовний світоч. Назва книжки глибоко символічна. Мова йде про інтелектуальний “шпинат”: маємо пам’ятати про правильний вибір, про подолання самотності, про крихти щастя у повсякденному житті, про віру, зрештою, і вдячність за прожитий день, а ще – про вміння радіти життю.
Унікальність книги в тому, що її можна читати навмання. Перегортаєте сторінку-“страву” із, наприклад, шпинату рішучості, і дізнаєтесь, що це крок до нового. На думку Ірини Мацко, регулярне споживання “Шпинату для мізків” уповільнює старіння мозку та знижує руйнівний вплив негативу, завдяки чому людина сповнюється силою та енергією.
Довідково:
Суспільна діяльність Ірини Мацко:
Учасник Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. м. Львів
Постійний член головного журі 4-го та 5-го телефестивалю «Відкрий Україну!» м. Київ У 2011 році провела і організувала перший у Тернополі дитячий літературний фестиваль «Дивокрай», який проводився Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва разом з Львовом та Івано-Франківськом. Директор всеукраїнського літературного фестивалю «Дивокрай» у Тернополі в 2012 році у рамках міжнародного симпозіуму «Література. Діти. Час» від ЦДЛДЮ. Координатор у м. Тернополі всеукраїнських проектів «Додай читання!» та «Тату, почитай!» Координатор роботи музею національної іграшки при бібліотеці №5 для дітей м. Тернополя. У 2014 році організувала та провела всеукраїнський фестиваль іграшки до міжнародного дня лялькаря 21 березня.
Творчий доробок:
Перший власний доробок створений у 2004 році – фотоальбом-казка для новонароджених „Казка твого народження”, який побачив світ у видавництві „Навчальна книга Богдан” у березні 2007 року. Дитячі казки друкуються у дитячих журналах України, жіночі новели та літературні замальовки на сторінках жіночих історій у газетах та журналах, зокрема у журналі „Літературний Тернопіль”. Статті опубліковані у газеті „Літературна Україна”, журналі „Телерадіокур’єр”. У 2012 році у «Видавництві Старого Лева» видано альбом родинного дерева «Книга мого роду», альбом для дітей «Рости, моє деревце, з міцного коріння». Альбом «Книга мого роду» став бестселлером літа 2012 року і за рік часу було додруковано 7 накладів. Загальним накладом близько 40 000 прим.
Досягнення:
Фіналіст першого конкурсу малої прози „Сила малого”. Твір увійшов у 100 кращих творів та книгу „Сила малого”, що була видана за результатами конкурсу. Призер конкурсів творів для дітей “Мистецької Сторінки” та часопису “Захід-Схід” (казка „Пригоди дубового листочка”), «Рукомесло 2009», конкурсу «Великоднє сяйво» у 2012 році від журналу «Крилаті». Твори звучали на першому каналі Національного радіо в передачі «Вечірня колисанка». Вистава «Козацький скарб» написана у співавторстві з Богданом Мельничуком була поставлена в лютому 2011 року дитячим театром «Дивосвіт» СШ №22 м. Тернополя. Автор книги-велетня “Казки із Дивокраю”, нагородженої сертифікатом від Національного реєстру рекордів України у номінації “Найбільша рукотворна книга України” (2012 рік). Переможець конкурсу ім. Леся Мартовича у 2014 році за твір «Вогняна квітка».
Хобі:
Книги, музика, танці (фламенко), живопис, дизайн, кінний спорт.
Євгенія Напуда ,
головний бібліотекар відділу обслуговування
Закарпатської ОУНБ ім. Ф.Потушняка