Служба безпеки та Національна поліція ліквідували нові схеми ухилення від мобілізації. За результатами комплексних заходів на Закарпатті викрито 11 організаторів оборудок. Про це інформує Управління СБ України в Закарпатській області.
Фігуранти продавали фіктивні меддовідки про інвалідність або переправляли ухилянтів за кордон в обхід пунктів пропуску. Вартість таких «послуг» становила до 14 тис. доларів.
Так, в Ужгороді:
Ліквідовано канал нелегального трансферу ухилянтів під виглядом перевезень міжнародних вантажів. Викрито трьох ділків – водіїв міжнародних вантажних перевезень, які користуючись можливістю виїжджати за кордон, нелегально вивозили призовників. Переховували їх у кабінах вантажівок – у спальному відсіку водія. СБУ затримала всіх учасників схеми: водія – «на гарячому» під час спроби нелегального перевезення чергового ухилянта через кордон, організатора схеми та його спільника – на околицях Ужгорода.
На Рахівщині:
Затримано місцевого мешканця, який допомагав ухилянтам втікати за кордон через річку, що проходить на межі державного кордону. Зловмисник ретельно вивчав рельєф місцевості та підбирав ділянки, де вода була найбільш мілкою, а течія – найслабшою. Для «комфортного» переходу організатор схеми забезпечував «клієнтів» гідрокостюмами, аби ті могли подолати крижані води.
На Хустщині:
Викрито злочинну групу, яка «списувала» ухилянтів з військового обліку за станом здоров’я.
До її складу входили:
◾ голова військово-лікарської комісії;
◾ завідувач відділення та медпрацівник районної лікарні;
◾ четверо посередників, у тому числі, адвокат.
Зловмисники безпідставно вписували тяжкі діагнози в історії хвороб ухилянтів, а потім робили їм фіктивні медвисновки про непридатність до служби. Процес «списання» відбувався у кілька етапів: спочатку ухилянтів оформлювали на стаціонарне лікування, де для них створювали історію «хвороби». Після виписки їм встановлювали фіктивний діагноз, що дозволяв оформити групу інвалідності. На підставі цього призовників «списували» з військового обліку, що давало їм можливість виїхати за кордон.
Наразі всім затриманим повідомлено про підозри відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
◾ ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
◾ ч. 2 ст. 366 (службове підроблення);
◾ ст. 336 (ухилення від призову на військову службу під час мобілізації);
◾ ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків).
Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводили співробітники СБУ в Закарпатській області спільно з Нацполіцією та Державною прикордонною службою за процесуального керівництва органів прокуратури.
✅ Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»