Закарпатські газовики роз'яснили, чому важливо вчасно передавати показники лічильників

Суми в квитанціях постачальники газу виставляють на підставі даних, які через спеціальну інформаційну платформу отримують від оператора газорозподільних мереж. А Оператор, у свою чергу, отримує дані від споживачів.

Деколи абоненти дивуються сумам на платіжках. А так трапляється тоді, коли вони забувають передати показники лічильника. Тоді розрахунок обсягів спожитого газу відбувається у відповідності до профілю розрахунковим методом на рівні планового місячного об’єму споживання.

Щоб уникнути таких ситуацій, необхідно вчасно передавати показники Закарпатській філії ТОВ «Газмережі України», — пояснює керівник групи інспектування Марія Лях.

Показники газового лічильника слід зафіксувати в останній день місяця, і передати до 5 числа наступного місяця. Тобто до 5 травня слід передати дані за квітень, зафіксувавши їх 30 квітня. Зробити це найпростіше та найшвидше — через особистий кабінет на сайті «Газмережі»: https://my.grmu.com.ua/login.

Також показники лічильника газу можна передати до Центру обслуговування клієнтів, що розташовані при головному офісі або ж філіях у районах.

Після отримання показників Закарпатська філія ТОВ «Газмережі» завантажує їх на спеціальну інформаційну платформу, звідки їх забирають газопостачальні компанії. Саме вони нараховують суми за спожитий газ.

«Допустимо, що цього місяця родина була у відпустці, а у хаті нікого не було. У такому разі так звана «розрахункова» сума у платіжці й близько не співпадатиме з реальною. Це потім може призвести до непорозумінь між сторонами. Тож, щоб уникнути цього краще витратити 2 хвилини часу й передати показники», — пояснила Марія Лях.

Отже, підсумуємо: обов’язок споживача — щомісячна передача показників приладів обліку газу. У той же час контролери Закарпатської філії «Газмережі», здійснюючи контрольний огляд, фіксують показники вдома у споживачів один раз на 6 місяців. І перше, і друге передбачене пунктом 4 глави 4 розділу ІХ Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2494.

Людям, які з різних причин тимчасово не проживають у своїх помешканнях, варто звернутися до Закарпатської філії ТОВ «Газмережі» й написати відповідну заяву. Подати її можна через офіційну електронну пошту підприємства: office.zk@grmu.com.ua

Про це інформує пресцентр Закарпатської філії ТОВ «Газмережі України»

 Приєднуйтеся до телеграм каналу «Новини Закарпаття»

Відправ другу:
Залишіть коментар