Хотілося би ще раз повернутися до теми іноземців у владі.
Маю ряд питань, відповіді на які хотів би почути від представника Президента в Кабінеті Міністрів Лешека Бальцеровича та Івана Міклоша, який є співголовою дивної структури, яку називають президентсько-прем’єрською групою стратегічних радників.
Питання наступні:
1. Які конкретні задачі вони ставлять перед собою в Україні і на які конкретні результати очікують?
Чи є якийсь дед-лайн, по досягненні якого вони готові або прозвітувати, що все йде по плану, або назвати тих, по чиїй вині те, що вони пропонують, не реалізується.
Чи не буде такого, що через рік вони зникнуть так само, як грузинська команда, про яку зараз майже не згадують?
2. Чи готові вони розділити політичну відповідальність з українською владою за ситуацію в державі?
Ні Міклош, ні Бальцерович не були обрані на виборах. Але своєю присутністю в команді Президента, вони так само несуть відповідальність за дії Банкової. Бо сьогодні саме іноземці своєю присутністю і мовчанням виписують владі ліцензію на дерибан і корупцію.
І Міклош, і Бальцерович заробили собі чесні імена у Європі. Ніхто не сумнівається, що вони добилися успіху і мають досвід реформ. Якщо в цій історії і є сумніви, то в щирості дій нашої влади. Але жоден європейський політик не повинен своїм ім’ям прикривати бездарність української влади.
3. На яких умовах вони працюють в Україні?
Важливо почути – Міклош і Бальцерович тут за контрактом, чи з альтруїстичних міркувань? На скільки достойно оплачується їхня робота і найголовніше – хто її оплачує. Відповідь на це питання особливо цікава, бо вона дасть зрозуміти, чи можуть іноземці дозволити собі незаангажованість та критику неправильних дій української влади.
Вважаю, що відповіді на ці питання потрібно знайти не лише нам з вами, а й самому Лешеку Бальцеровичу та Івану Міклошу. Бо поки що вони друзі цієї влади, але мають стати друзями українського народу – написав закарпатський нардеп на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
[poll id=”2″]