З ідеєю створити в Ужгороді центр, де б могли жити і займатися підсобним господарством молоді люди з психоневрологічними вадами, звернулися сьогодні на прийом до міського голови Богдана Андріїва представники міського товариства захисту дітей з особливим потребами “Надія”. Крім них, на прийом було ще 53 звернення, чимало колективних.
Батьки і рідні підопічних “Надії” говорили про тих молодих людей, які стають дорослими і не можуть соціалізуватися, їхні батьки вже теж стають старшими, хворіють і тривожаться, на кого залишать дітей. Товариство могло б звертатися з проханнями про підтримку, у тому числі грантову, якби мали земельну ділянку чи будівлю, яку б можна було переобладнати під житло для 25-30 чоловік та невелике господарство, де молоді люди могли б працювати і частково забезпечувати себе. За схожим принципом діє “Парасолька” у Тячеві. Богдан Андріїв погодився, що це серйозна проблема і міська влада шукатиме, як її вирішувати.
Чимало під час прийому було і прохань про ремонт дахів, вулиць, каналізації, вуличного освітлення, перенесення контейнерних майданчиків. Більшість із вулиць, площ і будинків, про які йшлося, вже передбачені програмами поточного, капітального тощо ремонтів.
Кілька звернень було і про надання житла, хоча постійно повідомляється: міська влада Ужгорода не має житлового фонду.
Приходили й люди, які стоять у черзі на земельні ділянки, однак наразі проводиться інвентаризація всіх земель міста і тільки після її завершення будуть приймати рішення про розподіл ділянок.
Літня самотня жінка звернулася з проханням допомогти з документацією на електричне опалення, сама система вже встановлена.
Були і прохання про матеріальну допомогу, насамперед на лікування. Зокрема, йшлося і про дуже талановиту дівчинку Настю, яка здобула перше місце на 9-му міжнародному конкурсі “Срібний дзвін” (образотворче мистецтво), грає на музичних інструментах. Маленька потребує пересадки рогівки, яку можуть зробити в Білорусі, збір коштів для цього вже розпочався.
[poll id=”2″]