Антитютюнові активісти презентували результати моніторингу, Ужгород відзначився високими рівнем порушень

17 грудня у Львівській міській раді антитютюнові активісти презентували результати громадського моніторингу кафе, барів і ресторанів м. Львова на предмет виконання Закону України № 2899-IV «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення».

Про це 18 грудня інформує прес-служба ЛМР. Згідно з отриманими результатами, 94,3% відвіданих кафе, барів та ресторанів є вільними від тютюнового диму і повністю дотримуються законодавства. На фоні тотальної заборони державним контролюючим органам здійснювати перевірки на звернення споживачів у випадку порушення їх прав, такий результат є позитивним. Нагадаємо, що подібна заборона впроваджена постановою Кабінету Міністрів України № 408 від 13.09.2014 р.

Протягом листопада 2014 року волонтери та активісти відвідали 35 закладів ресторанного господарства. Моніторинг охопив всі основні типи закладів: кафе (40%), бари та паби (20%), ресторани (40%). Учасники відвідували заклади переважно у вечірній час і фіксували результати спостереження. Активісти звертали увагу також на непрямі свідчення порушення закону, такі як: наявність попільничок, тютюнового диму та усний дозвіл працівників курити в приміщенні.

Основні висновки та результати: Загальний рівень виконання закону є достатньо високим – 94,3%. У ресторанах Львова пахне кавою, а не сигаретами. У 5,3% закладів виявлено порушення закону (у 1 закладі курили сигарети, у 1 – кальян). За результатами моніторингу підготовлено 2 скарги до Управління захисту прав споживачів. І хоча виконання «бездимного» закону у закладах громадського харчування у Львові не є стовідсотковим, в загальнонаціональному моніторингу Львів відноситься до міст з невеликим рівнем порушень.

Організатори нагадують, що всеукраїнський моніторинг відбувся у 20 містах України, загалом було перевірено 925 закладів ресторанного господарства. Картина порушень має територіальний характер та є неоднорідною: найбільше порушень виявлено у Києві (24%), Харкові (23%) й Чернівцях (20%); високими рівнем порушення відзначилися також Одеса (17%) та Суми (16%), Вінниця (12%), Запоріжжя (11%), Ужгород (7%).

У той же час є міста, у яких не виявлено жодного порушення або рівень порушень непомітний. До таких міст, зокрема, належать Івано-Франківськ, Тернопіль, Херсон, Чернігів, Маріуполь. У межах 6% тримаються міста Дніпропетровськ, Луцьк, Львів, Житомир, Миколаїв, Полтава, Черкаси. «У час, коли тимчасово відсутній державний контроль за дотриманням закону, сприяти його виконанню повинен кожен із нас.

Ми закликаємо відвідувачів кафе, барів та ресторанів активно реагувати на факти куріння в приміщеннях закладів громадського харчування та захищати своє право дихати повітрям, вільним від тютюнового диму.Якщо ви бачите, що в закладі курять сигарети, кальян, або навіть електрони сигарети – це є порушення законодавства, не бійтесь покликати адміністратора закладу та зробити зауваження.

Також ви можете залишити запис в книзі скарг і пропозицій чи навіть викликати міліцію. Відвідувачі мають право подати до суду скаргу на заклади, що дозволяють куріння», – наголосила координатор моніторингу Надія Пашкова.Джерело: karpatskijobjektiv.com

Відправ другу:
Залишіть коментар