Сучасні технічні засоби навчання – запорука якісної освіти для закарпатських дітей
На Закарпатті в рамках Програми розвитку освіти на 2013-2022 роки 17 шкіл цьогоріч оснащено навчальними комп’ютерними комплексами. Такі ж технічні засоби отримали й 6 дитячих садочків, які стали переможцями конкурсу за 2013 рік «Кращий дошкільний навчальний заклад».
«На це з обласного бюджету спрямовано 1449,3 тисяч гривень» – повідомив директор департаменту освіти та науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак, підсумовуючи роботу освітньої галузі за рік. Крім того, за його словами, здійснюється закупівля 300 комплектів парт для першокласників на суму три мільйони гривень. Не залишилися поза увагою в поточному році і дошкільні навчальні заклади, які були введені в експлуатацію після реконструкції та капітального ремонту. «Для таких за кошти обласного бюджету в сумі 563,3 тис. гривень закуплено у поточному році інвентар» – уточнив посадовець.
В краї також створюються умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я підростаючого покоління. Так, в рамках Програми «Спортивний майданчик на 2010-2014 роки» заплановано будівництво 11 сучасних ігрових майданчиків зі штучним покриттям. На це в обласному бюджеті передбачено 4,1 мільйони гривень. Як зазначив головний освітянин Закарпаття, цього річ вже укладено угоди щодо облаштування таких майданчиків.
Задля збільшення місць у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах у краї продовжується будівництво ЗОШ І-ІІ ступенів у селі Вишка Великоберезнянського району. Тут, за словами Михайла Мотильчака, після завершення всіх робіт, зможуть навчатися понад 160 учнів. Крім цього продовжується будівництво ЗОШ І-ІІІ ступенів у селі Червоне Ужгородського району на 350 учнівських місць та другої черги ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 в смт.Міжгір’я, розраховану на 260 учнів.
«А на Виноградівщині триває будівництво дитсадків, – зазначив директор департаменту освіти. – А саме – у с. Дротинці на 90 місць, у с. Боржавське на 80 місць та в с. Фанчиково на 75 місць».
«Сучасні технічні засоби навчання – запорука якісної освіти для дітей» – каже директор департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА Михайло Мотильчак, розповідаючи про плани в галузі на наступний рік. Так, за його словами, для навчальних закладів краю передбачено закупити 23 комплекти інтерактивних комплексів на суму 895,6 тис.грн.
«Також у планах забезпечити навчальні заклади Закарпаття лабораторно-програмними комплексами для кабінетів фізики, хімії та біології. На 50 таких комплексів спрямовано близько 900,0 тис. грн. Крім того, 108 загальноосвітніх навчальних закладів забезпечать програмними засобами – мультимедійними ( аудіо-відео) посібниками для 7-11 класів з таких предметів, як «Загальна біологія. Людина та її здоров’я», «Алгебра», «Геометрія» та «Фізика» на загальну суму 299,0 тис. грн.» – констатував Михайло Мотильчак.