Феєрія зимового відпочинку на Закарпатті

До початку Нового року та Різдва залишилися лічені дні. Оскільки вихідних українцям не бракуватиме, саме час задуматись, як провести ці зимові канікули. Беззаперечно, виходячи із ситуації, яка склалася нині в нашій країні, святкування не будуть такими радісним, як завжди. А через скрутну економічну ситуацію виявляться ще й недешевими.

Та попри все, бажаючих кудись гайнути на відпочинок не бракує, стверджують туроператори. Цьогоріч українці активно «гострять лижі» не за кордон, а в українські Карпати. Тож чим здивує і що запропонує Закарпаття своїм гостям? Аби допомогти нашим читачам зорієнтуватися, де, як і за скільки відпочити в наших краях, «Карпатський об’єктив» вирішив розповісти про найпопулярніші туристичні місця. На туристів чекає багато цікавого «Закарпаття пропонує туристам дуже широке різноманіття усіх видів відпочинку, – розповідає директор туристичної компанії «Про Карпати» Харчук Інна.

– У першу чергу ми пропонуємо гостям гірськолижні бази, термальні басейни та чани, які особливої актуальності набувають саме взимку. Знайомимо з виноробством, це все відбувається на Берегівщині, пробуємо кухню, смакуємо вино. Туристи мають можливість насолодитися дикою природою, чудовими водоспадами, оглянути старовинні замки та споруди. Останнім часом стало дуже популярно їздити у Воєводино, особливо після відновлення парку Шенборна.

Також веземо на Хустщину, на ферму оленів та в село Ізу, в центр лозоплетіння». Пані Інна розповідає, що через нестабільну ситуацію в Україні виникають проблеми, та відпочивати на Закарпаття все-таки їдуть, бо порівняно з Європою ціни тут певною мірою нижчі, а краєвиди не гірші. Хоча сервіс і шкутильгає, але й у цьому плані в області є позитивні зрушення. «Люди готові сюди їхати, щоб привезти свої гроші саме в Україну. До слова, зараз спілкувалася з італійкою українського походження.

І ось цієї зими вона вирішила відвідати Україну на 10 днів на Різдвяно-Новорічні свята. І тим самим підтримати нашу державу. Вона розповідає, що кожного року відпочиває в різних країнах світу, а цьогоріч свідомо їде до нас». Якщо говорити про ціни, то за словами туроператорів, вони залишаються на рівні минулого року, хоча утримувати їх надзвичайно важко. «Беручи до уваги рівень зарплат і те, що туристи рахують кожну копійку, ціни намагаємося не змінювати», – каже пані Інна.

Кращими за гори, можуть бути тільки гори На відміну від інших регіонів України у нас є своя візитка – це гори. Таємничі та дикі, вони оповиті містикою гуцульських легенд, обдаровані чудесами природи й пронизані відлунням трембіт. Якщо ви любите активний відпочинок, засніжені гірські схили та неповторні краєвиди, тоді вам – на Закарпаття. Від різноманіття гірськолижних курортів тут розбігаються очі. Як професіонали, так і новачки знайдуть для себе підходящі гірськолижні спуски. Драгобрат – одне із найвідоміших закарпатських місць відпочинку.

Цей найбільш високогірний курорт України знаходиться на висоті 1300–1400 м над рівнем моря. Зібравшись сюди, ви можете не хвилюватися стосовно сніжного покрову, бо сніг лежить із листопада й аж до травня. І саме це робить Драгобрат ідеальним місцем відпочинку як для екстремалів, так і для початківців. А приємним бонусом для туристів стане фантастичний вид на Говерлу. За таке задоволення у святкові дні доведеться заплатити, залежно від умов проживання, в середньому від 300 грн.

Ціна за один підйом становить від 10 до 20 грн. Не залишають байдужими гірськолижні бази відпочинку в Пилипці та Подобовці на Міжгірщині. Тим більше, що в тому ж районі знаходяться знамениті на всю Україну озеро Синевир, водоспад Шипіт і кілька дерев’яних церков ХVII –ХVIII ст. Власник готелю «Справжня казка» в Подобовці розповів, що ціна проживання однієї людини з дворазовим харчуванням становить 260 грн. Вартість одного підйому – 15 грн.

У цьому ж Міжгірському районі знаходиться й оздоровчо-відпочинковий курорт Ізки. На туристів з нетерпінням чекає і Красія, що у Великоберезнянському районі. Як розповіли нам в адміністрації гірськолижного комплексу «Красія», траси вже зараз підготовлені до сезону, і справа тільки за холодом та снігом. Ціни на абонементи й прокат залишаються минулорічними. До прикладу, одна з баз відпочинку Красії «Дубовий гай» пропонує проживання та дворазове харчування за 200 грн. з людини.

Вартість одного підйому становить 25 грн. У селищі Поляна Свалявського району теж знаходиться гірськолижний курорт. Однак він не розрахований на професійних гірськолижників, тому що бугельний витяг завдовжки всього 300 м, а ширина траси – 150. Якщо ви професіонал, то краще їхати до сусідніх районів. А для всіх інших альтернативою лижам у Поляні можуть стати санчата чи ковзани. На закарпатських гірськолижних курортах є все, що душа забажає.

А обирати доведеться залежно від ваших уподобань і товщини гаманця. «Закарпатські джакузі» в Лумшорах та «термальне море» в Берегові Село Лумшори на Закарпатті давно відоме своїми «цілющими водами». Ще за часів Австро-Угорщини тут знаходився лікувальний курорт. Це зовсім не дивно, адже для цього в Лумшорах є все: свіже повітря, гори, численні водоспади та сірководнева вода. На сьогодні екзотичні «закарпатські джакузі» приваблюють туристів з усього світу.

Щоб попаритись у чавунному казанку з підігрітою мінералкою і зануритись у холодний гірський потічок, відпочивальники готові викласти немалі суми. Чи плануть туристи цьогоріч відпочивати в Лумшорах, розмовляємо із власником однієї із садиб паном Миколою. «Охочих попаритись у знаменитих лумшорських чанах та зустріти Новий рік у горах удосталь. Від католицького Різдва й до нашого заброньовані майже всі номери. На свята ціни завжди трошки більші, ніж у будні.

До прикладу, маю ще один вільний двомісний номер у період на 5–7 січня. Його вартість –  500 грн. за добу». Що стосується вартості славнозвісних лумшорських чанів, то щоб поніжитись у них одну годину, потрібно викласти 300 гривень. Чимало туристів взимку відвідують і термальні басейни, що в Берегові. Місцеві жителі розповідають: «Вода тут надходить з глибини в тисячу метрів. Вона постійно циркулює. Її температура – 34 градуси. Вода добре впливає на опорно-руховий апарат, імунну та нервову системи, лікує міжхребцеву грижу. В термальній воді залізо, йод, кремній… У кого невисокий тиск, здорове серце та немає варикозного розширення судин, той може сміливо тут купатися».

Тож якщо ви плануєте поправити своє здоров’я, то поєднуйте приємне із корисним. Слідами карпатських вин Слово «Карпати», безперечно, асоціюється із найсмачнішими винами. Тут, на Закарпатті, вино має особливий аромат і смак. Родзинкою «закарпатського винного шляху» є відвідування старовинних винних погребів та дегустація надзвичайних вин. Найкращі традиції виноробства збереглися в трьох районах Закарпаття.

Відтак туристам пропонують відвідати Берегівщину, Мукачівщину та Ужгородщину. Шанувальники вина мають можливість бачити, як воно народжується й дегустувати його на смак. Гостям пропонують і відомі закарпатські марочні вина, як от «Троянда Закарпаття», і нові, нещодавно створені знавцями виноробної справи. Їх частують ще й стравами закарпатської кухні, які є неповторними та дуже смачними.

Якщо вас переповнює бажання зануритись у світ незайманої природи, відвідайте Закарпаття. Тут, як ніде в іншому регіоні України, є унікальна можливість поєднати різні види відпочинку: насолодитися природою, покращити своє здоров’я, одержати максимум задоволення та позитиву.

Відправ другу:
Залишіть коментар