Як перемогти сонливість і привести в порядок тиск

Вночі діяльність нашого організму сповільнюється. Наприклад, артеріальний тиск за годину до пробудження на 10-20 одиниць нижче денного, а частота серцевих скорочень – на 10-15 одиниць рідше. І якщо різко підхоплюватися по будильнику, коли похмуро і вогко, можна відчути запаморочення, серцебиття і мушки перед очима. Це ортостатична гіпертонія – тиск “пустує”, коли ми різко переходимо з горизонтального у вертикальне положення.

Щоб уникнути цієї неприємності, потрібно спочатку активізувати мозковий кровообіг. Перш ніж зістрибувати з ліжка, гарненько потягніться – як кішка! Плавні потягувальні рухи дають приплив енергії, активізують обмін речовин і навіть посилюють вироблення ендорфінів – «гормонів радості».

Якщо ви стали зриватися на колег і близьких через дрібниці, саме час освоїти прийоми аеробоксинг. Навіть боксерських рукавичок не треба. Встаньте перед дзеркалом, прийміть боксерську стійку і люто напружте м’язи обличчя. І боксуйте в повітря лівою і правою, завдаючи уявні удари з усього, що вас виводить з себе. До того ж при такій розрядці приходять в тонус судини серця і головного мозку, поліпшується координація.

Кава – дуже агресивний напій. Кофеїн з нього дуже швидко всмоктується в кров, що може викликати почастішання серцебиття і різку зміну тиску. Тому з ранку краще пити зелений чай або чорний з молоком.

Також для тонусу можна прийняти з ранку 25-30 крапель елеутерококу. Але цей адаптоген дає накопичувальний ефект. Так що користь від нього буде, якщо пити хоча б протягом 3-4 тижнів. А щоб зміцнити імунітет, можна приготувати мікс з таволги, листа обліпихи, квіток календули і шипшини.

Відправ другу:
Залишіть коментар