Хто придбав Закарпаттяобленерго? Ціна питання - 225 млн.

Групи Льовочкіна і Коломойського зіткнулися на приватизації Закарпаттяобленерго. Переміг Льовочкін, але ціна може виявитися занадто висока.

26 листопада відбувся перший приватизаційний конкурс, організований новою владою. Фонд державного майна (ФДМ) пустив з молотка 25% акцій енергопостачальної компанії Закарпаттяобленерго. Якщо приватизація енергокомпаній при уряді Миколи Азарова характеризувалася відсутністю конкуренції і передбачуваністю результатів, то першу спробу Кабміну Арсенія Яценюка можна вважати успішною. За покупку блокуючого пакету Закарпаттяобленерго, як за мірками українських реалій, розгорілася серйозна боротьба. У результаті ціна продажу перевищила стартову вартість в 4 рази і принесла бюджету понад 255 млн гривень.

Приватизацію Закарпаттяобленерго почав ще Кабінет Міністрів Миколи Азарова. У лютому 2012 року 50% енергокомпанії було продано за 140,7 млн гривень при стартовій вартості 135 млн.

Тоді в конкурсі взяли участь всього дві компанії: Енергетична Україна ТВ, яка належала на той час групі VS Energy росіян Олександра Бабакова та Євгена Гинера, і Луганське енергетичне об’єднання російського підприємця Костянтина Григоришина.

В ході торгів було зроблено символічних 4 кроки. Остання пропозиція зробила Енергетична Україна ТВ і половина акцій Закарпаттяобленерго було продано за 140,7 млн гривень ($ 17,6 млн за курсом НБУ на 13 лютого 2012).

Втім, через п’ять місяців російські підприємці вирішили продати цей пакет акцій. Новим офіційним власником компанії став київський підприємець Ігор Тинний, який зараз очолює наглядову раду обленерго.
Правда самостійно Тинний навряд чи зміг би потягнути покупку половини Закарпаттяобленерго. Він володіє кількома ресторанами в Києві і десяткою малих гідроелектростанцій загальною потужністю 25 МВт. У ряді журналістських розслідувань Тинного називають “молодшим партнером” більш великих підприємців – Івана Фурсіна та Сергія Льовочкіна.

26 листопада ФДМУ виставив на приватизацію останні державні 25% акцій Закарпаттяобленерго. Торги, що проходили на Українській міжбанківській валютній біржі (УМВБ), стартували з початкової ціни – 67122000 гривень.

До участі в конкурсі були допущені шість компаній. Але реальна боротьба розгорілася тільки між двома – ІК Бізнес-Інвест (Дніпропетровськ) і ФК Фаворит (Київ), розповів ЛІГАБізнесІнформ співробітник УМВБ.

Бізнес-Інвест входить до групи Приват Ігоря Коломойського. Ця компанія вже засвітилася в цьому році. Саме на її вимогу було припинено продаж 7,24% акцій хімпідприємства Сумихімпром, на які претендував Дмитро Фірташ. Також Бізнес-Інвест відома своєю активною участю в корпоративному спорі навколо приватизації Дніпроенерго на стороні Привата.

Про другого учасника приватизації відомо менше. ФК Фаворит належить київському підприємцю Михайлу Тараторін. Два учасника фондового ринку розповіли ЛІГАБізнесІнформ, що Фаворит брав участь в конкурсі з приватизації 25% Закарпаттяобленерго на користь нинішніх мажоритарних акціонерів енергокомпанії – Ігоря Тинного і Льовочкіна з Фурсіним.
Конкуренція між Приватом і “групою Льовочкіна” призвела до того, що в ході торгів пакет Закарпатяобленерго подорожчав у чотири рази. Переможцем конкурсу стала ІК Фаворит, що запропонувала за пакет, що блокує ужгородського обленерго 255060000 гривень ($ 17 млн за курсом НБУ на 26 листопада), що в 1,8 рази перевищує вартість продажу 50% акцій цієї компанії 2012 року в гривневому еквіваленті.

“Це ціна більш ніж висока для такої компанії і такого пакета акцій, – говорить старший аналітик Dragon Capital Денис Саква, – Природно головну роль зіграла наявність конкуренції, чого раніше не помічалося”.

Відправ другу:
Залишіть коментар