Як позбутися похмілля

Сильна пульсуюча біль в голові, сухість і неприємний смак у роті, нудота, болісна спрага, занепад сил, поганий настрій і дратівливість — це симптоми похмілля, з якими стикаються ті, хто вживав спиртні напої у великих кількостях. Перебір зі спиртним часто може викликати прискорене серцебиття, порушення ритму в роботі серця, людина часто відчуває то озноб, то жар — це може свідчити про вегетативні розлади.

 

Існує разюча відмінність між похмільним синдромом і похміллям. Похмільний синдром у здорових людей виявляється в тому, що при цьому стані людині «необхідно» випити чергову порцію алкоголю — тільки так можна відчути себе добре. Щоб зняти головний біль і загальну слабкість, людині в такому стані, як вона упевнена, необхідно невелику кількість алкоголю. Таким чином, для людини алкоголь стає чи не єдиним засобом для порятунку, свого роду ліками, і вже не викликає відрази.

Відчуття, які відчувають, під час похмілля виникають через те, що в печінку надходить велика кількість етилового спирту, і вона просто не встигає його переробляти. Коли печінка переробляє спирт, він перетворюється в вуглекислий газ і воду — абсолютно нешкідливі речовини для організму, а коли печінка не справляється з цією функцією — в організмі залишається ацетальдегід, проміжна речовина цієї реакції.

Похмільне почуття викликається не спиртом, а саме ацетальдегідом. Ця речовина є більш токсичною, ніж спирт. Коли в організмі підвищується кількість цієї речовини, у нас спрацьовує захисна реакція, похмілля, під час якого, організм больовими симптомами дає сигнали про отруєння.

Під час похмільного синдрому у людини проявляється така реакція, як: гіперемія обличчя, почервоніння склер, серцебиття, підвищення артеріального тиску, пітливість, біль в області серця, тремтіння в тілі і тремор кінцівок, слабкість, розбитість. У ряді випадків виникають диспепсичні розлади: болі в області живота, втрата апетиту, нудота, блювання, пронос.

Засоби, що допомагають не сп’яніти і уникнути похмілля

  1. Активоване вугілля адсорбує (вбирає) алкоголь і заважає його всмоктуванню в організм. Приймати активоване вугілля потрібно по 2 — 4 таблетки за 10 — 15 хвилин до першої чарки. Потім — по 2 таблетки через кожну годину.
  2. Молоко. Щоб не було ніякого похмілля і на ранок не боліла голова — перед вживанням алкоголю, випийте склянку молока.
  3. Антипохмільні препарати допоможуть захистити організм від несприятливих наслідків алкоголю, вони допоможуть вам, якщо ви страждаєте від похмілля.
  4. Каша. Якщо за півгодини до випивки з’їсти тарілку гречаної, вівсяної або манної каші — ви будете як «огірочок» в той час, коли всі інші п’яненькі.
  5. Вітаміни. Якщо їх вживати під час прийому алкоголю, ви будете почувати себе краще.

Як лікувати похмільний синдром, похмільний синдром лікування

При лікуванні похмільного синдрому, є наступні цілі:

— Усунення хворобливих симптомів;
— Відновлення нормального водно-сольового балансу організму;
— Виведення токсичних речовин.

Якщо, прокинувшись вранці, після вживання алкогольних напоїв ви відчуваєте нудоту, головний біль та запаморочення — це симптоми похмільного синдрому. Їх викликає зневоднююча дія спирту і вашому організму не вистачає рідини.

Щоб справитися з похміллям — гарненько виспіться. Якщо дозволити організму добре відпочити після вживання спиртних напоїв, будете почувати себе людиною.

Якщо вам потрібно йти на роботу, то привести до тями організм, після похмілля допоможе наступне:

  • Коли прокинетеся, прийміть ліки від похмілля;
  • Пийте більше води;
  • Прийміть гарячий душ, постійте трохи під гарячою водою;
  • Постарайтеся поїсти (особливо добре є гарячі супи або бульйони). Навіть якщо ви не хочете їсти, необхідно змушувати себе, гарячий суп добре вплине на шлунок. Майже відразу, ви відчуєте полегшення від похмілля.

Багато людей відчувають себе краще, якщо з ранку вип’ють збуджуючі напої, такі як: кава, кока-кола, міцний чай і ін. Проте, варто прислухатися до свого організму. Якщо після того, як ви випили вам раптом стало гірше, значить, цей спосіб — не для вас.

Часто людям стає краще, якщо вони вип’ють трохи спиртного — найбільш підходящий варіант: безалкогольне пиво.

Спробуйте розчинити натуральний мед в томатному або апельсиновому соці і випити — багатьом людям це допомагає. Також, при похміллі добре випити м’ятний чай, замість цукру покладіть мед.

Кислі огірки, пахта, напій з йогурту, сир, кефір — також допоможуть впоратися з похміллям.

З’їжте свіжий помідор з невеликою кількістю солі.

Збийте 1 сире яйце, змішайте з 1 столовою ложкою оцту, додайте сіль і перець. Випийте залпом.

Інший рецепт: змішайте 2 столові ложки касторової олії в 1 склянці гарячого молока. Злегка остудіть і повільно випийте.

Під час похмілля можуть бути неприємності зі шлунком. У такому разі не слід щільно снідати. Найкраще, випийте багато мінеральної води, це допоможе знову направити рідину в потрібне русло. Мінеральна вода дуже добре впливає на шлунок.

Медикаментозні препарати від похмільного синдрому

Найефективніше використовувати лікарські засоби, призначені саме для боротьби з похміллям. Якщо немає протипоказань, добре прийняти розчинну таблетку аспірину або цитрамон. Протипоказання до цих таблеткам є виразки дванадцятипалої кишки або шлунка. Цитрамон допоможе заспокоїти головний біль і зніме похмільні відчуття. Приймати цитрамон потрібно по 2 таблетки, краще після їжі.

Зменшити концентрацію алкоголю в організмі допомагають таблетки з вітаміном С.

Впорається з неприємними відчуттями в шлунку, такими як: нудота, блювотні рефлекси, допомагає активоване вугілля. Варто випити 6 таблеток активованого вугілля.

Курячий бульйон або легкий рисовий допоможе заспокоїти шлунок і нормалізувати травлення.

Якщо необхідно, прийміть 2 таблетки но-шпи або лопераміду гідрохлорид.

Важка артилерія у боротьбі з похміллям: аспірин + но-шпа + активоване вугілля. Потрібно прийняти: 6 — 8 таблеток активованого вугілля, 2 таблетки но-шпи, 1 таблетка аспірину. Після гарного застілля такий «коктейль» потрібно випити на ніч. Після цього, на вранці «бодуна» зазвичай не буває. Завдяки активованому вугіллю адсорбується всяка гидота, нош-па — печінці допомагає, а аспірин сприяє розрідженню крові, і це знижує тиск.

Вітамін B6 в ампулах допоможе від похмілля і неприємного запаху з рота. Треба вилити дві ампули вітаміну В6 в півсклянки води і випити залпом.

Деякі чоловіки вдаються навіть до вельми незвичайних прийомів. Вони помітили, що таблетки від головного болю, які беруть вагітні жінки, творять чудеса.

Лікування похмілля і допомогу при алкогольної інтоксикації

Сорбенти допомагають нейтралізувати токсини в шлунково-кишковому тракті. Вони застосовні навіть тоді, коли алкоголь встиг повністю всмоктатися шлунком. Таким сербентом може бути активоване вугілля. У цьому випадку розрахувати дозу прийому активованого вугілля можна за наступною формулою: 1 таблетка на 10 кг вашої ваги.

Рясне пиття — хороша допомога для організму: звичайна вода, журавлинний морс, ще краще мінеральна вода — насичує організм мінеральними солями і робить нейтральним кисле середовище алкогольної інтоксикації. Велику користь приносить солодкий чай, особливо м’ятний, він стимулює серцево-судинну систему. Хороший ефект приносить застосування більших доз глюкози з аскорбіновою кислотою. Цей метод не застосуємо для людей, які хворіють на цукровий діабет. Велика кількість глюкози міститься в солодкому винограді.

При такому стані важливо вживати продукти та препарати, що містять багато калію. Справа в тому, що з організму вимиваються солі калію. У великих кількостях калій міститься в наступних препаратах: картопля, курага, квашена капуста, а також розсіл — в народі його здавна застосовували при похмільному синдромі та інтоксикації алкоголем.

Огірковий розсіл, сік квашеної капусти тощо містять високу концентрацію солей, вони не тільки заповнюють дефіцит цих елементів в організмі, але і утримують воду в кровоносному руслі. Для наших людей, розсіл або кефір — улюблений народний засіб лікування похмілля. Важливо бути акуратними — розсіл потрібно пити невеликими ковтками, роблячи перерви.

Якщо всі ці засоби не принесли очікуваного ефекту, то потрібно, по можливості, відпочити, лягти і поспати. Також вийдіть на свіже повітря, прогуляйтеся. Хороший сон і прогулянка допоможуть знову повернутися в тонус.

Відправ другу:
Залишіть коментар