"Російського ярма" варто позбутися і якомога скоріше

Великий ще попит на російське в нашому суспільстві … Ну, чого гріха таїти, продовжуємо купувати, користуватися, заправлятися, дивитися і слухати. Начебто і бойкотуємо, але якось через раз, заспокоюючи себе, що, мовляв, вибрати щось ні з чого. А тут ще жваві продавці, які всіляко намагаються продати нам російський товар за нижчою ціною…

А якщо серйозно, мені здається, що навіть незважаючи на війну, рівень довіри до російських брендів залишається досить високим, пише журналіст журналу Forbes у статті “Диверсифицируйте, друзья!”. Особливо дивуватися не доводиться, оскільки ця довіра культивувалася в українському суспільстві багаторічною державною політикою і в сфері економіки, і у сфері масових комунікацій. Більш того, в деяких випадках, продукція російського виробництва займала, та й зараз продовжує займати, монопольне становище на українському ринку. Ну, візьмемо хоча б російські серіали, які домінують в українському телепросторі. А косметика та побутова хімія – ви звертали увагу на те, що в супермаркетах представлена продукція переважно російського виробництва?

Українських споживачів, які купують російську продукцію, можна розділити на дві категорії: тих, хто робить це за звичкою, навіть не замислюючись про «національність» своїх покупок; і тих, хто вважає, що у них немає іншого вибору.
Причому достукатися до національної свідомості перших практично неможливо: вони, як правило, «не заморочуються», а отже, і міняти свої товарні переваги, принаймні, в найближчому майбутньому, не збираються.
Але цілком ймовірно, що ті, хто відноситься до другої категорії, могли б купувати інше, якби у них був відповідний вибір.

Отже, нам просто необхідна диверсифікація пропозиції, яка передбачає різноманітність, значне розширення асортименту пропонованих товарів і послуг. Чим більше розмаїття, тим більший вибір у споживача і менша ймовірність монополії в тому чи іншому виді продукції.
Ні, це зовсім не означає, що пропонуючи нове, потрібно відмовитися від «старого», звичного. Адже, якби його якість не задовольняла споживача, то навряд чи воно купувалося б.

Але безперечною конкурентною перевагою товарної «новинки» є те, що вона здатна дати споживачеві нові позитивні емоції, які з часом зможуть перерости в приємні асоціації і позитивний досвід «спілкування» між брендом і покупцем.

Звичайно, залишається важливим питання, як досягти цих позитивних емоцій. І тут виробникам доведеться, як кажуть, «покреативити», генеруючи інновації у формі і в змісті, і в активній комунікації нового продукту.
Але якщо все вийде, можна буде значно знизити залежність українського споживача від російських брендів абсолютно ринковим, конкурентним шляхом.

А як же хочеться, включаючи телевізор, зануритися в захоплюючий серіал про життя простих українців, на прилавках в супермаркетах виявити українську зубну пасту, а ось в переповненому ранковому метро нарешті-таки побачити чергу за безкоштовною газетою з виключно проукраїнським контентом…

Відправ другу:
Залишіть коментар