Як закарпатцям правильно сплачувати податок на нерухомість

Платники податків повинні будуть сплачувати податок на нерухомість за місцем знаходження об’єктів, а не за місцем своєї реєстрації.

Про це повідомив заступник міністра фінансів України Денис Фудашкін. “Податок буде сплачуватися за місцем знаходження нерухомості, це ж доходи місцевих бюджетів”, – сказав він.

Разом з тим заступник міністра підкреслив, що для справляння податку на нерухомість на певній території місцеві ради повинні прийняти рішення про введення такого податку та встановити ставку. “Якою буде ця ставка, визначають місцеві ради. Водночас законом встановлено, що ця ставка не повинна перевищувати суму в 24,16 грн за 1 кв. м. При цьому податок сплачується один раз на рік”, – пояснив він.

Фудашкін також підкреслив, що податок на нерухомість сплачується виключно на суму перевищення пільг, встановлених законом: 60 кв. м для квартири і 120 кв. м для будинків. “Якщо загальна площа квартири 65 кв. м, то під оподаткування потрапляють тільки 5 кв. м, а не всі 65″, – пояснив він.

Крім того, місцеві ради можуть встановлювати додаткові пільги в залежності від майнового стану та рівня доходів громадян. Наприклад, вони можуть вирішити, що такий податок не будуть сплачувати громадяни, у яких сумарний місячний дохід досягає певного рівня, який також визначається місцевою владою.

Заступник міністра фінансів підкреслив, що питання оподаткування сараїв та прибудинкових споруд в селах” також належить до компетенції виключно місцевих рад.

При цьому він додав, що дитячі будинки та будинки сімейного типу в будь-якому випадку не потрапляють під оподаткування. “Місцева громада може встановлювати диференційовану ставку оподаткування в залежності від типу будівель, їх віку, місця розташування… При цьому пільга при сплаті податку надається для об’єктів нерухомості, а не для власників”, – додав він.

Як повідомлялося, з 1 січня 2015 року в Україні введено оподаткування нерухомості, місцевим органам влади делеговані повноваження щодо встановлення ставки податку. Так, ставка податку за 1 кв. м загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати у рік, або приблизно 24,36 грн (мінімальний розмір оплати праці станом на 1 січня 2015 року – 1218 грн на місяць)

Відправ другу:
Залишіть коментар