Багато тварин пристосувалися до певних умов життя, але деякі з них є чемпіонами в своєму роді. Вони настільки стійкі до смерті, що є практично безсмертними. Вони здатні витримувати екстремальні температури, різкі зміни клімату і безліч інших смертельних для звичайної істоти умов. У цій збірці ми розповімо Вам про п’ять таких істот…
Безсмертна медуза
Turritopsis nutricula більш відома, як безсмертна медуза і повністю заслуговує своє прізвисько. Після досягнення статевої зрілості ця істота знову повертається в початкову стадію поліпа і починає заново дозрівати. Цей процес може бути безкінченним, життєвий цикл може повторюватися необмежено кількість разів. Подібно головному герою фільму «Цікава історія Бенджаміна Баттона», медуза старіє, потім знову стає молодшою, і так відбувається до нескінченності
Гідра
Гідра в чомусь схожа до безсмертної медузи. Але цей процес вченими ще до кінця не досліджений. Відомо, що у гідри є спеціальні камери, які легко відмирають і замінюються новими. Тим самим значно спрощується процес виведення токсинів і позбавлення від різних дефектів
Риба Ланг
Легені цієї невеликої риби – її головна зброя, що робить її безсмертною. Вони дозволяють їй переживати дуже тривалі періоди посухи, що тривають до року. Ця риба може бути живцем вкопана у бруд і впасти в сплячку на ціле літо, легко переживши період засухи без будь-яких поживних речовин. Цікавий експеримент було випадково проведено з рибою ланг – під час транспортування металевий куб з брудом, куди вона була поміщена, був загублений. Його знайшли тільки через 6 місяців, при цьому бруд перетворився в сухий моноліт. Його трохи розбавили водою, і риба продовжувала дихати як ні в чому не бувало через пів року.
Тихоходка
Її називають водним ведмедем, хоча нічого спільного з ним вона не має. Якби ведмеді були такими ж живучими, то не знаходились би зараз під загрозою зникнення. Ця мікроскопічна тварина живе у воді. Її довжина складає всього півтора міліметра; тихоходка може бути знайдена по всьому світу, від Гімалаїв і екватора до далеких полярних областей.
Ця істота пристосувалася до будь-яких погодних умов, що робить її надзвичайно стійкою до смерті. Тихоходка може пережити температуру в мінус 273 градуси за Цельсієм, і в плюс 151 градус. Також істота витримує дози радіації. Десять років без вологи також не є проблемою для тихоходки. У 2007 році тихоходки були поміщені в повний вакуум на низькій орбіті. Дивно, але по поверненню на Землю вони були все ще живі.
Дерев’яна вета
Дерев’яна вета це гігантська комаха, подібна на таргана і мешкає в Новій Зеландії. Тим не менше, воно здатне виживати і в більш холодних країнах. У його крові знаходиться спеціальний білок, що перешкоджає зупинці крові. Навіть під впливом великих мінусових температур його кров все одно буде функціонувати. При цьому серце і мозок комахи будуть повністю відключені, як у зомбі. Але якимось чудодійним чином вони знову почнуть працювати, коли комаха відтане.