"Ставлення до майбутнього" обговорювали в Ужгороді

Учора, 20 січня, в Ужгороді відбулась відкрита лекція професора кафедри соціології і соціальної роботи УжНУ, к.ф.н., Олександра Пеліна на тему : “Ставлення до майбутнього”

Організатори – ЗО ОДТРК “Тиса-1”, Студія Експеримент у співпраці з Ужгородським національним університетом. З початку року вже відбулись дві лекції викладачів УжНУ – Ярослава Михалко та Михайла Рішка.

Відтак у межах тематики “Ставлення до майбутнього” лектором було розкрито концептуальні питання щодо визначення та розуміння поняття майбутнього з наукової точки зору, виокремлено, що “старше покоління – це ми у майбутньому”, і що наше ставлення до свого майбутнього, турбота про батьків та старше покоління визначає наше подальше життя; здійснено диференціацію шляху чи важливіше для людини минуле, сьогодення чи все ж таки майбутнє; розкрито стратегії ставлення до майбутнього (активної та пасивної).

Професор Олександр Пелін також наголосив на надзвичайній складності соціуму в цілому, окреслив проблеми сучасної людини у 21 столітті, вказав на необхідність кожної людини власним прикладом досягати того результату, якого Ви очікуєте і якого очікує від Вас сучасне суспільство.

Уже традиційно, після виступу викладача, студенти могли поставити питання, що хвилюють найбільше. Так, спудеї поцікавилися про ризики майбутнього, про засоби досягнення результату, про стереотипи, які накладаються людині зовнішніми факторами.

Також Олександр Володимирович відповів на запитання коли варто починати формувати своє майбутнє: “Зокрема, що формувати своє майбутнє варто з того віку, коли Ви вже чітку знаєте, чого хочете досягти в житті. Так варто відкидати все зайве і крокувати до результату завдяки поставленій меті” – наголосив Олександр Володимирович.

Не оминув лектор і запитання щодо поклику сучасності, так званого “тренду” – тренінгів та онлайн-курсів і чи дадуть вони шанс жителям України досягти успіху. Адже дійсно ні для кого не секрет, що з кожним роком курси “Як стати успішним”, “Як стати лідером”, “Як стати багатим” проходить все більше людей. Відповідь була простою – результат звісно буде, але прогнозовано через років 25-30.

Відкрита лекція професора Олександра Пеліна мала широкий резонанс у науковому середовищі та була цікавою як для студентської молоді так і для аспірантів Ужгородського національного університету.

Доповідь супроводжувалась змістовною презентацією.

Таким чином, розглянуте і формалізоване нами ставлення до майбутнього має стати основою для технологічного оптимізму, що формується в процесі соціального проектування та прогнозування.

Це зумовлює необхідність оптимізації понять “мета” та “горизонти очікувань” учасників проектної діяльності до зважених рішень і поетапного планування.

Відправ другу:
Залишіть коментар