Не досконала система протипаводкового захисту, нехтування розташуванням сіл в заплаві річки Боржави і стихія не один раз показувала свою силу.
Пам’ятаємо, яке підтоплення торік застало жителів Іршавщини.Але для обласних водників така ситуація не стала новиною. Кажуть, били на сполох – попереджали місцеві органи самоврядування. У результаті маємо, що маємо – шалені збитки. На першочергові відновлювальні роботи необхідно понад 165-ть млн.
І це, навіть, не протипаводкова система. Наразі у бюджет закладено понад 25-ть млн на планові капітальні роботи, але цього, кажуть водники, не достатньо. В області до грудневого паводку нараховували біля 50-ти аварійних ділянок. Зараз їх вдвічі більше. Одна з найпроблемніших в селі Вільхівка.
Щоб підійти до проблеми комплексно. А це не тільки паводки, а й водопостачання, якість води, її очищення та стан річок у лісовому масиві, планування територій. Для початку необхідно скласти план управління басейну річки Тиса. Який на стадії обговорення.Такі ж семінари організатори проведуть ще у двох містах Закарпаття. Щоб за рік-два скласти Національний план управління водними ресурсами Тиси. Який у свою чергу буде в основі Інтегрованого плану усіх країн, розташованих в басейні Дунаю.