ЗМІ: Росія створює в Криму орган, що відповідатиме за зберігання та транспортування ядерних боєголовок

В рамках створення російської військової угрупування в Криму сформований територіальний орган 12-го головного управління Генштабу Міноборони, яке займається забезпеченням зберігання, перевезення та утилізації ядерних блоків для тактичних і балістичних ракет

Про це повідомляє “Газета.Ru” з посиланням на одразу кілька джерел в російському військовому відомстві. Проте офіційні представники міністерства запевняють, що ядерної зброї в Криму не буде.

Начальник 12-го управління Юрій Сич запевнив, що це чисто адміністративний захід.

“Це для безпеки, якщо туди зайдуть наші кораблі, наприклад, з ядерною силовою установкою або літаки, щоб (наші офіцери) там поруч були. І потом, на флоті і у авіації по штату повинен бути невеликий підрозділ”, – пояснив Сич.

При цьому він підкреслив, що розміщувати ядерні боєприпаси в Криму ніхто не збирається.

“Що стосується нашої єпархії, нічого ми не плануємо. У нас Крим – без’ядерна зона”, – підкреслив Сич.

Правда, в грудні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив журналістам, що в правовому сенсі Крим без’ядерною зоною ніколи не був.

“Російська держава має відповідно до міжнародного права всі підстави розпоряджатися своїм легітимним ядерним арсеналом у відповідності зі своїми інтересами і відповідно зі своїми міжнародно-правовими зобов’язаннями”, – сказав Лавров в день зустрічі з держсекретарем США Джоном Керрі.

Раніше декілька американських сенаторів заявили, що Росія розмістила в Криму бомбардувальники Ту-22М3, здатні нести ракети і бомби, оснащені ядерною бойовою частиною, і тактичні ракетні комплекси “Іскандер-М”, які також можуть стріляти балістичними ракетами з ядерними зарядами. На думку члена комітету у справах збройних сил сенату США Джеймса Інофе, ці дії створюють безпосередню загрозу Європі.

“Це пряма вказівка на те, що Путін і далі збирається загрожувати територіальній цілісності своїх сусідів”, – писав він у статті для журналу Foreign Policy, опублікованій у вересні минулого року.

Президент Академії геополітичних проблем Костянтин Сівков пояснив, що в Криму може бути відтворена інфраструктура зберігання ядерної зброї, яка існувала в радянський час для забезпечення збереження ядерних боєголовок для авіаційних і морських ракет.

“Ракетний крейсер “Москва”, який є флагманом Чорноморського флоту Росії, може нести ядерну зброю – це ракети “Базальт” та “Вулкан”. Крім того, потрібно передбачити можливість оснащення наших підводних човнів, які будуть поставлені в Севастополі, надводних кораблів, авіації, здатної нести ядерну зброю. Це дозволить у разі початку бойових дій оперативно розгорнути там це озброєння і завдати удару. Для цього потрібно мати там відповідну інфраструктуру”, – пояснив Сівков.

Він зазначив, що зберігання, транспортування та встановлення ядерних боєприпасів в бойову частину ракети повинно здійснювати спеціалізоване підприємство. “За радянських часів така база в Криму була”, – підкреслив Сівков.

У передмістях Сімферополя та Феодосії знаходилися дві з п’яти найбільш перших радянських баз зберігання ядерних бомб, які почали будувати на початку 1950-х років. Інші три знаходилися в Новгороді, Можайске та українською Кіровограді. У 1996 році вивіз ядерних боєприпасів з території України і Криму на інші бази зберігання на території Росії був завершений.

Відправ другу:
Залишіть коментар