Вчені з’ясували, як сприймають Біблію люди без освіти

Група дослідників з США поставила перед собою мету з’ясувати, як люди, що не мають хорошої освіти, сприймають Біблію. Виявилося, що ця категорія віруючих схильна тлумачити Біблію буквально.

Ні вчені, ні священнослужителі не мають єдиної точки зору щодо Святого Письма. В силу цього багато викладених в Біблії аспектів можуть сприйматися по-різному. Буквальне тлумачення біблійного тексту називають біблійним літералізмом. У цьому випадку алегорія, літературний вимисел, а також міфологічні аспекти залишаються поза Святого Письма.

Експеримент торкнувся кореляцію між сприйняттям тексту Біблії і утворенням того чи іншого прихожанина. У певному сенсі результати досвіду виявилися передбачуваними — чим гіршу освіту здобула людина, тим більше вона була схильна до біблійного літералізму. Дослідження дозволило виявити чіткий взаємозв’язок між освітою і тлумаченням біблійного тексту.
У Середні століття багато богословів прагнули відшукати чотири значення біблійного тексту: буквальне, алегоричне, моральне і духовне / містичне. Причому буквальне значення часто мало найменшу вагу. Цікаво, що прихильники Реформації, навпаки, робили акцент на буквальному розумінні Святого Письма.

Навіть у XXI столітті популярність Біблії залишається дуже високою. За даними британського дослідження The Folio Society, Біблія посіла перше місце (37% опитаних) в списку найбільш значущих для людства книг. А ось «Походження видів» Чарльза Дарвіна дісталася друга сходинка рейтингу.

Відправ другу:
Залишіть коментар