WikiLeaks – міжнародна організація, що займається витоками таємної інформації та її подальшою публікацією на своєму сайті. Джерела інформації завжди залишаються анонімними.
Президент України Петро Порошенко детально інформував посла США Джона Гербста про хід консультацій з формування коаліційного уряду навесні 2006 року, про це свідчать матеріали сайту Wikileaks.
У телеграмі посольства США в Києві в держдепартамент від 28 квітня 2006 року, опублікованій Wikileaks, Порошенко названий інсайдером з партії «Наша Україна», проте американські дипломати засумнівалися в правдивості представленої їм інформації, передає РІА «Новости».
Зокрема, вони підозрювали Порошенко в інтригах з метою заарештувати сподвижника Юлії Тимошенко Олександра Турчинова, який згодом став попередником Порошенко на посаді в.о. президента України.
Порошенко був обраний до парламенту в березні 2006 року за списком виборчого блоку «Наша Україна» президента Віктора Ющенка. У цей час велися переговори про створення уряду «помаранчевої коаліції», причому між «Нашою Україною» і блоком Юлії Тимошенко (БЮТ) відбувалися серйозні тертя, які в кінцевому підсумку залишили їх без представництва в уряді. У серпні 2006 року «антикризова коаліція» сформувала уряд на чолі з Віктором Януковичем.
У документі Wikileaks описується зустріч посла Гербста з Порошенком 28 квітня 2006 в посольстві США, в ході якої посла цікавили розбіжності «Нашої України» і БЮТ, зокрема, інформація про те, що Порошенко намагався домогтися арешту близького соратника Тимошенко Олександра Турчинова. «Під час зустрічі 28 квітня з послом інсайдер «Нашої України» (НУ) Петро Порошенко заперечував, що він стоїть за недавнім рішенням генерального прокурора Олександра Медведько видати ордер на арешт заступника Тимошенко Олександра Турчинова », – йдеться у телеграмі посольства США.
«Порошенко протестував, заявивши, що у нього не було мотивів тиснути на Турчинова», – повідомляється в документі. У ході зустрічі Порошенко також поділився подробицями своєї розмови з Юлією Тимошенко напередодні, де та пропонувала створити уряд «Нашої України» -БЮТ, але потім відмовилася від цієї ідеї.
Порошенко заявив, що вимагав від Тимошенко «бути більш гнучкою і менш жорсткою» в коаліційних переговорах. «Порошенко скаржився, що Тимошенко не можна довіряти, підкресливши, що вона не була відвертою і принциповою», – уточнюється в документі. Порошенко заявив, що прогресу у формуванні «помаранчевої» правлячої коаліції поки немає, а щодо коаліції «помаранчевих» з партією Януковича висловив «90-відсоткову впевненість», що вона не відбудеться.
Телеграма свідчить, що посольство США сприйняло інформацію Порошенко з сумнівом. «Як і в багатьох випадках, коли ми чуємо про мотивації, цілі, характери і т.п. «Іншого боку» у коаліційних переговорах більшості, заяви Порошенка про його заклятого ворога Тимошенко і його протест із заявою про невинність щодо кроків Генпрокуратури проти заступника Тимошенко Турчинова треба сприймати з великим скептицизмом, навіть з більшим, ніж в інших випадках », – пише автор телеграми ,
Відзначаючи, що доказів не існує, посольство США все ж підозрювало Порошенко в прагненні створити коаліцію з «Партією регіонів», і саме це, на думку посла, робило його не цілком достовірним джерелом.