Як прищепити любов до математики: 6 простих методів

Проблеми з математикою можуть виникнути у кожної дитини, тому батьки прагнуть з раннього віку зробити все для того, щоб малюк подружився з точною наукою.

У сучасному світі дуже багато речей вимагає розуміння і володіння основними математичними законами. Більшість професій, особливо чоловічих, пов’язано з математикою – фінанси, комп’ютерні технології, інженерія та інші, тому захопити дитину вивченням «цариці наук» і рішенням задачок вкрай важливо, незважаючи на те, що досить складно.

У даній статті підібрані поради від досвідчених педагогів, вихователів і звичайних батьків, які мали досвід прилучення своєї дитини до вивчення точної науки. Варто відзначити, що дотримуючись рекомендацій цілком реально легко прищепити любов до математики всім дітям.

1. Купити дитині конструктор. Більшість батьків сходяться на думці, що перше пробудження любові до математики у дитини відбувається в процесі збирання конструктора. Особливою популярністю у малюків користується конструктори типу «лего», які допомагають їм зрозуміти, яким чином з маленьких деталей можна робити великі і складні споруди.

2. Оволодіння мистецтвом орігамі. Один великий математик розповідав про те, що він зміг полюбити геометрію в школі тільки після того, як батьки записали його в гурток орігамі. Це давнє мистецтво відображає більшість теорем геометрії, тому складаючи з паперу різноманітні фігури дитина легко опановує науку. Варто відзначити, що в ході роботи доведеться стикатися з багатьма кумедними речами, наприклад, дитина зможе зрозуміти, як можна розділити кут на кілька рівних частин без лінійки і циркуля.

3. Ігри стратегічного характеру. Один з найефективніших способів розвитку логіки та аналітичних здібностей у дитини – це її долучення до ігор, які припускають вибудовування стратегії. Наприклад, стародавня китайська гра «Го», яка входить до списку п’яти базових дисциплін за рейтингом Всесвітніх інтелектуальних ігор. Дана гра відрізняється своїми простими правилами: гравці грають білими і чорними каменями, і мета кожного з них – захопити і обгородити велику площу на ігровій дошці.

4. Завдання, не пов’язані з точними підрахунками. Рекомендується дитині задавати питання такого плану, щоб у неї розвивалася фантазія і вона могла робити припущення. Наприклад: «Скільки часу може піти на те, щоб басейн заповнився водою?» Такого роду питання пробуджують інтерес і одночасно тренують розвиток математичних здібностей. Природно, що дитина не може знати точну відповідь, але може робити різноманітні припущення враховуючи всі моменти – площа басейну, швидкість води і ширину шланга.

5. Заняття музикою. На думку вчених і педагогів, музика та математичні абстракції мають тісний взаємозв’язок. На практиці часто виявляється, що дитині необхідно мати однакові здібності та навички, щоб опанувати математикою і навчитися грати на музичному інструменті.

6. Шахи. Як відомо, найкраще розвиває аналітичні здібності гра в шахи. Саме тому батькам варто спробувати записати дитину в шаховий гурток – їй не обов’язково займатися цим професійно, але отримані навички в будь-якому випадку стануть в нагоді надалі.

Відправ другу:
Залишіть коментар