Вісім правил виховання від Матері Терези

Існує думка, що дати по-справжньому правильні й мудрі поради з виховання дітей можуть ченці, так як вони позбавлені упередженого ставлення до інституту шлюбу і сім’ї.

При вихованні дитини батькам краще всього прислухатися до всіх рекомендацій, але на практиці застосовувати тільки найбільш мудрі і слушні поради для конкретного малюка.

Кожній сім’ї необхідно вибудовувати власну модель спілкування і виховання дітей, спираючись на досвід бабусь, педагогів і вихователів. Як відомо, справжньою матір’ю для малюків з усього світу стала черниця Мати Тереза, яка опікала сиріт, дітей-інвалідів та покинутих малюків. Ґрунтуючись на свій багаторічний досвід, вона виділила вісім основних правил, які повинен знати кожен батько.

1. Батьки повинні уважно ставитися до всього, що говорять своїй дитині. Найчастіше мами і тата мало контролюють власні висловлювання при розмові з малюком, при цьому вони можуть називати його «бездарним», «дурним» і «ледарем». Такі слова в кінцевому підсумку і гублять характер дитини – малюк з часом дійсно стає непристосованим і невпевненим у своїх силах.

2. Важливо розуміти, що дитину неприпустимо карати, коли батьки відчувають злість. У дитячому підсвідомості міцно закріпиться негативне враження від батьківських емоцій, але не справедливість. Ще один важливий момент, що стосується покарання дитини, в тому, що не можна її лякати чудовиськами, монстрами, поліцією та іншими страшними речами. Малюк від цього не стане розумніший чи тим більше – добрішими.

3. При вихованні дитини слід демонструвати власний бездоганний приклад. Дітям, особливо малюкам, не цікаво регулярно слухати батьківські нотації і настанови, але вони охоче спостерігають за поведінкою дорослих і копіюють її.

4. За будь-яких обставин необхідно намагатися бути в очах дитини на вищому рівні, а виставляючи напоказ свої слабкості і недоліки, батьки позбавляють чадо впевненості. Дитина розуміє, що якщо її батьки мають недоліки, то їй вже не на кого покластися.

5. Мамам і татам категорично не можна сперечатися і скандалити на очах у дитини. Кожному малюку необхідно знати, що батьки будуть для нього авторитетом і захисником, бо він ще слабкий і маленький. Коли він бачить сварку, то не може попросити у мами чи тата підтримки, внаслідок чого відчуває себе втраченим.

6. При вихованні дитини не можна застосовувати фізичну силу. Максимум, що можуть дозволити дорослі, так це легко шльопнути малюка по сідницях, але тільки якщо він це дійсно заслужив. Щоб правильно виховати малюка, необхідно намагатися пояснювати йому власні дії, щоб він навчився розуміти, що таке справедливість.

7. Дитина не повинна бачити злий або ворожий погляд батьків – вона швидше забуде легкий ляпанець, ніж відкритий прояв ненависті. Карати малюка необхідно по суті, коли він провинився, а не коли у його батьків увірвався терпець. У такому випадку, малюк легше запам’ятає правила і норми поведінки.

8. Важливо, щоб дитина завжди довіряла своїм батькам і могла їм підкорятися. У будь-якій люблячій і дружній родині довіра і повага до старших стоїть на першому місці.

Відправ другу:
Залишіть коментар