Відомо, що інфекційні захворювання передаються повітряно-крапельним шляхом, тому, медики рекомендують для профілактики вірусних та бактеріальних заражень регулярно проводити прибирання в квартирі.
Особливо це стосується випадків, якщо в приміщенні знаходився хвора людина, після спілкування з яким недостатньо просто вимити руки, необхідно дезінфікувати квартиру, боротьба з мікробами значно знизить ризик захворіти.
Коли заражена людина кашляє або чхає, крапельки її слини (з мікробами) поширюються на всіх горизонтальних поверхнях, підлогах і на стінах. В такому випадку заразитися оточуючим людям або іншим членам сім’ї дуже просто, для усунення небезпеки лікарі радять щодня проводити вологе прибирання, при цьому в таз з водою для прибирання додавати оцет або лимонний сік в ролі дезінфікуючого засобу. Особливу увагу слід приділити дверним ручкам, їх необхідно протирати антибактеріальними серветками кілька разів на день.
Для того, щоб знезаразити повітря в кімнаті де знаходитися або перебував хворий, лікарі рекомендують кілька разів на добу провітрювати приміщення (під час провітрювання кімнати краще з неї вийти). Для гарного провітрювання слід розкрити вікно навстіж і залишити відкритим на 10-15 хвилин, провітрювати варто кожні 4-5 годин, в кімнаті хворого вікно відкривати слід частіше.
Також для усунення інфекції в повітрі можна скористатися очисником повітря з функцією зволоження. Спеціальний пристрій запобігає висихання слизових оболонок, які в свою чергу не дають інфекції проникати в організм. Головне вчасно заповнювати препарат водою і регулярно чистити його, щоб в ньому не утворилася патогенна грибкова флора.
Якщо у членів сім’ї немає алергії або негативної реакції на запахи, то можна розставити по квартирі аромалампи з маслами ялиці, лимона, чайного дерева або евкаліпта. Ці масла мають антисептичні властивості, вони добре дезінфікувати повітря в приміщенні і при цьому позитивно впливають на організм людини, знищують інфекції в її носовому проході.
Знезаразити повітря в невеликому приміщенні допоможе сольова лампа (радіус її роботи – 3 метри). Фахівці стверджують, що кристали солі формують іони, які сприяють осіданню пилу разом з патогенними мікроорганізмами і в той же час насичують повітря корисними мікрогранулами морської солі.