Вагітні жінки, в середньому, набирають від 10 до 15 кг в період вагітності. Набір ваги в таких обсягах прийнято вважати нормою, і після народження дитини молодим мамам найчастіше не складає труднощів повернутися до соєї допологової ваги.
Труднощі зустрічають ті жінки, чия вага перевищив максимальну позначку в 15 кг і далі зростає, не піддаючись контролю. Перше, що рекомендують лікарі – не потрібно бити на сполох, адже тривожний стан ще більше підвищує апетит. Друге, потрібно зосередитися на своєму раціоні харчування і виділити час корисним фізичним навантаженням.
Якщо кілограми додаються з неймовірною швидкістю, може знадобитися консультація лікаря: надлишок ваги може погано відбитися на здоров’ї жінки та її дитини. Мінімальні наслідки: проблеми з серцево-судинною системою, токсикоз, набряки, задишка, білок у сечі.
Вагітні жінки часто знаходяться в зоні підвищеної уваги. Чоловік і незліченні родичі то й справа прагнуть побалувати молоду маму чимось смачним. А вона, в свою чергу, заспокоює себе тим, що потрібно їсти за двох. Саме так жінки без особливих зусиль набирають зайві кілограми.
Необхідність в енергії у вагітних сильно збільшується в порівнянні з її «допологовими» потребами. Наприклад, доросла людина потребує 2000 калорій, а жінка, в період вагітності, потребує 3000: 2000 калорій в першому триместрі і ще по 500 в кожний наступний.
Раціон повинен бути збалансованим. При цьому улюблені тістечка можна залишити, але тільки в малій кількості, а от від чіпсів, сухариків, ковбасних виробів та алкоголю потрібно відмовитися.
Також потрібно обмежити вживання солі, вона здатна затримувати рідину в організмі і провокувати набряки. В основне меню обов’язково має бути включені м’ясо, молочні продукти, риба, каша, фрукти, овочі і ягоди.
Краще розділити кількість вживаної їжі на маленькі порції і харчуватися не менше 4-5 разів на день. Якщо зайві кілограми все-таки з’являються, потрібно відмовитися від калорійних перекусів після 18:30. З раптово виниклими приступами голоду впораються сухофрукти, сири, ягоди. Також дуже важливо відмовитися від перекусів на ходу і не слід їсти в швидкому темпі. Нехай їжа приносить задоволення, для цього необхідно ретельно пережовувати кожен шматочок і не тягнутися при цьому за наступним.
Корисні поради:
Купівля ваг. Ваги повинні бути максимально точним (до грамів) показуючи вагу. Зважуватися потрібно систематично і кожен день, а результати записувати в щоденник. Це полегшить підрахунок щотижневого збільшення ваги.
Якщо від останнього прийому їжі пройшло не так багато часу, а почуття голоду вже повернулося, потрібно випити склянку води, компот, морс. Однак, зловживати рідиною не слід, інакше можна спровокувати набряки.
Допоможуть заняття захоплюючим хобі: в’язання, вишивка картин, приготування домашнього мила, живопис та інше. Захопленим жінкам ніколи відволікатися на перекус.
Спілкування з подругою, родичами, колегами, чоловіком. Позитивний настрій від зустрічі з рідною людиною здатне позбавити від депресії і нудьги, які і заїдають солодощами.