Особливості та перспективи децентралізації обговорили в Асоціації міст України (ВІДЕО)

Як проходить децентралізаційний процес в різних областях України та чи матимуть об’єднані громади у наступному році ресурси для розвитку?
 
Відповіді на ці питання були озвучені під час п’ятого Національного прес-клубу реформ «Децентралізація: результати, виклики та перспективи». Захід був організований у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України (АМУ) за підтримки USAID.

Розпочали захід з презентації правових засад діяльності органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану. До слова, його впровадили у 10 областях України. Виконавчий директор Асоціації Міст України Олександр Слобожан розповів і про те, як в країні проходить децентралізаційна реформа та які ресурси матимуть громади для розвитку у наступному році.

Асоціація міст України була активним учасником проекту Держбюджету 2019 року. Тож, завдяки внесеним пропозиціям, в бюджетному та податковому кодексах відбулись певні зміни, важливі для розвитку місцевого самоврядування. Також вдалось збільшити обсяг міжбюджетних трансфертів в медичній та освітній галузях.

Говорили і про реформу нової української школи. А також про особливості інклюзивної освіти. Перший етап медичної реформи проаналізував Павло Ковтонюк – заступник міністра охорони здоров’я. За його словами, вже майже 22 мільйони українців обрали собі сімейного лікаря. Однак найважчий етап впровадження мед реформи ще попереду.

Наголосили на заході і на важливості проведення паспортизації послуг, які надаються населенню громад. Адже головна мета децентралізації – це надання якісних послуг населенню, а об’єднання громад – це інструмент досягнення цієї мети.


(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)

Відправ другу:
Залишіть коментар