1 грудня 2018 року в мукачівській кав’ярні Old Spise, що знаходиться за адресою вул. Ілони Зріні, 39/2, відкрилася персональна виставка художниці Катерини Ялової.
Експозиція камерна, авторка представила всього 9 робіт, усі об’єднані спільною назвою – «Згадати, щоб повернутися».
Катерина Ялова народилася в м. Дніпропетровськ в 1983 році. З дитинства займалася живописом, в шкільні роки навчалася в художній школі, відтак вступила на архітектурний факультет Придніпровської державної академії будівництва та архітектури, який закінчила в 2007 році. По закінченні навчання працювала дизайнером, архітектором, але паралельно постійно займалася живописом. У 2005 в Дніпрі відбулася перша персональна виставка мисткині, крім того, її роботи брали участь у численних колективних виставках в різних містах України (Дніпро, Одеса, Харків, Запоріжжя), а також в Італії та Чехії. У 2011 Катерина разом з родиною переїхала до Мукачева, і з того часу живе і працює на Закарпатті.
Зараз у Мукачеві художниця представила на розсуд глядача невеличку добірку зі своїх творів. На всіх зображені вулиці, центральні площі тих міст, де вона найчастіше буває. «Це Львів, Ужгород, Мукачево – ті чудові міста, які мені дуже подобаються, а тому лягають на папір», – розповідає авторка.
Загалом художниця розповідає, що спершу захоплювалася олією, проте останнім часом спробувала себе в акварелі, і це їй дуже сподобалося. «У нас, на Закарпатті, акварель не дуже поширена, хоча її цінують в Європі, вона стає дедалі популярнішою, – розповідає К. Ялова. – А загалом у цьому сенсі мені дуже подобається вислів: олійна техніка – це як сісти в лімузин, а акварель – як сісти в ферарі. Я закохана в цю техніку, поки що вона в мене – фаворит».
Катерина розповідає, що випробовує різноманітні техніки й стилі, експериментує, шукає свій власний стиль, манеру, і на цьому шляху новинки для неї – не дивина. А ось у кольоровій палітрі наразі віддає перевагу пастельним, ніжним барвам, чого вимагає і сама техніка.
Виставка Катерина Ялової в кав’ярні Old Spise буде відкрита до 11 січня 2019 року.
Фото надані автором.
© Культурно-мистецька фундація Brovdi Art