Завтра мер Ужгорода Богдан Андріїв планує виділити 32 мільйони гривень на власний маршрутний бізнес

Відповідно до розпорядження міського голови Ужгорода, завтра, 13 грудня відбудеться чергова сесія Ужгородської міськради.

Відповідно до оприлюдненого порядку денного, місцеві обранці розглядатимуть 62 питання.

Особлий інтерес викликає пункт №15, в якому депутатам пропонується розглянути та прийняти Програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Ужгород на 2019 рік.

В цій програмі передбачено виділення 32 000 000 гривень на компенсацію ужгородським перевізникам за безоплатний проїзд пільговиків.


Варто відзначити, що основним перевізником в м. Ужгород є фірма Богдана Андрієва. Раніше Ужгородське автотранспортне підприємство було записано на брата Андрія Андріїва, доньку та дружину мера.

Спостерігаючи невдоволення сусупільста, мер Ужгорода вирішив змінити власників, однак громадським активістам вдалося довести, що нові керманичі АТП – банальні “піджаки” Богдана Андрієва.

В Ужгороді досі умисно не реалізовано електронний квиток – механізм, який би дозволив відслідковувати реальну кількість оплачених та пільгових поїздок ужгородців. Причиною цьому слугує те, що найбільшим перевізником в місті являється підприємство мера Ужгорода.

Виділення 32-х мільйонів гривень на компенсації перевізникам ґрунтується на примарних розрахунках міськради Ужгорода.

Навіть, якщо взяти цифру мерії про 16 тисяч безоплатних проїздів в день, то за рік виходить 5 мільйонів 840 тисяч таких перевезень, хоча зазначеної суми вистачить на 6 мільйонів 400 тисяч проїздів. І це навіть не враховуючи святкові дні.

Про якість громадського транспорту годі й говорити. Заголовки регіональних ЗМІ рясніють повідомленнями про ДТП за участі автобусів, та катастрофічний технічний стан маршруток.

На початку грудня по вулиці Акудінова в маршрутки №5 на ходу відвалилося колесо!

Згадувану програму мер мав намір пролобіювати ще 30 жовтня, однак розголос у ЗМІ вимусив Богдана Андрієва перенести розгляд цього питання, а позаяк закінчується календарний рік, керманичу Ужгорода просто необхідне дане рішення.

Відзначимо, що у 800 тисячному Львові, на 2018 рік було передбачено 22 мільйони гривень на компенсації перевізникам, і це з врахуванням автобусів, тролейбусів та трамваїв.

Динаміка зростання виплат компенсацій та вартості проїзду просто вражає.

Якщо у 2015 році із держказни було виділено 2 мільйони 80 тисяч при ціні 3 грн/проїзд, то вже у 2016 році із казни Ужгорода компенсували аж 13 з “гаком” мільйонів, в 2017 році мер пролобіював виділення 23 мільйонів гривень, а вже завтра планують виділити – 32 млн грн.

Все це на фоні повідомлень міськради Ужгорода про намір збільшити оплату за проїзд до 8-10 гривень!

Куди дивиться НАЗК та НАБУ, коли керманич обласного центру дає розпорядження про розгляд питання щодо виділення 32 мільйонів гривень перевізникам, серед яких найбільшим гравцем ринку являється АТП самого Богдана Андрієва?!

Додамо, що серед порядку денного на завтра підготовано 11-ть рішень про приватизацію земельних ділянок в Ужгороді! Безпосередній куратор земельного дерибану – заступник міського голови Олександр Білак.

Нещодавно в ЗМІ розповідали, що заммера отримав 100 тисяч доларів, аби погодити детальний план території та подальшу здачу 2.7 гектарів землі в оренду відомій будівельній компанії.

Також, міськрада Ужгорода планує затвердити новий склад комісії з питань комунальної власності, ремонту житлового фонду, благоустрою міських шляхів та внутрішньо-квартальних територій, яку повинен очолити скандальний депутат Михайло Чурило.

Раніше комісією керував Іван Волошин, який підняв питання дерибану комунального майна Ужгородської міської друкарні.

Наразі Прокуратура Закарпатської області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконої приватизації та демонтажу деяких будівель міської друкарні. За інформацією ЗМІ – автором схеми являється мер міста Богдан Андріїв.

Про це детально:

– За дерибан комунального майна посадовцям міськради Ужгорода “світить” до 12 років ув’язнення;

– 38 мільйонів гривень недоотримав бюджет Ужгорода через незаконну приватизацію майна міста

Відзначимо й проект рішення №1397, яким міськрада Ужгорода планує придбати для управління державного архітектурно-будівельного контролю автомобіль вартістю до півмільйона гривень! На фоні останніх повідомлень ЗМІ про падіння будівельного крану та обвал монолітного перекриття в новобудовах погоджених цим відділом – цинізм чиновників просто вражає!

Відправ другу:
Залишіть коментар