На Закарпатті масово закривають школи та дитячі садочки. Усе через грип і гострі респіраторні інфекції. Дітей на передчасні канікули відправили відразу в кількох великих містах і двох районах. Там поріг захворюваності перевищено в півтора раза і більше.
Євген Соломин, кореспондент:
– І хоча на сьогодні верхня межа захворюваності на ГРВІ та грип на Закарпатті не досягнута, в лікарні та поліклініки потрапити важко – вони переповнені.
Світлана на приймання до лікарів привела двох онуків. Каже – зранку в поліклініці було не проштовхнутися. По обіді людей поменшало, проте не всі фахівці виявилися на місці – багато медиків також захворіли.
Світлана, мешканка м. Ужгорода:
– Талончики треба заказувати. Аж на вівторок заказали тепер. Ходимо, хворіємо. Не трошечки, а таке. Обидва. Почти обидва – таке в’ялість, сонливість.
На межі працює й обласний стаціонар. Сюди везуть зі всього Закарпаття тих, хто неправильно лікувався вдома і як наслідок – діставав ускладнення: бронхіти, запалення легенів. Дітей кладуть у спеціальні бокси. Усередину нікого не пускають. Проте суворий режим поки не здатен зупинити поширення інфекції.
Маріян Мальчицький, завідувач інфекційного відділу Ужгородської обласної лікарні:
– Якщо говорити про наповненість, то ми практично на 100 відсотків укомплектовані. Лише 2-х дітей менше, чим наша наповненість, але скільки дітей поступатиме, стільки надаватимемо допомоги.
Епідеміологи переконані – карантин у школах та дитячих садочках впровадили вчасно. Це зупинило поширення інфекції в колективах. Поки канікули триватимуть тиждень. Далі – спостерігатимуть за рівнем захворюваності. Кажуть і про ефективність щеплення від грипу А і Б. І додають: у Хустському районі відсоток вакцинованих значний, і там грипу практично нема. Решті ж розслаблятися не варто – хвороба й далі наступає.
Вікторія Дьордяй, епідеміолог:
– Сьогоднішній рівень захворюваності за прогнозами – не самий значний. Збільшення може бути і наступного, і через тиждень. До початку березня буде зменшення і до середи березня ситуація стабілізується.
А поки медики традиційно радять стерегтися перепадів температур, зміцнювати імунітет, а в разі перших симптомів ГРВІ – не самолікуватися, а звертатися до лікарів.