Поверхневий аналіз переліку кандидатів на посаду голови Антикорупційного бюро України, показав, що серед бажаючих стати головним борцем з корупцією в Україні є і закарпатці. Їх щонайменше троє.
На жаль, сайт президента України опублікував лише прізвища та імена 161-го кандидата на цю посаду, не додавши їх біографічних даних. Тому беремося стверджувати, що закарпатське коріння мають лише 3 персони. Можливо, в переліку є й інші наші земляки, які мають не типові для регіону прізвища. Проте знайдені нами люди – точно закарпатці.
Тому по черзі, за алфавітом. Перший закарпатець – 28-річний Станіслав Батрин. Представник відомої в Закарпатській області сім’ї юристів, яка походить із села Кушниця Іршавського району.
Його батько, Батрин Віталій Васильович – відомий адвокат, представник адвокатури Закарпатської області у Вищій кваліфікаційній комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України (в минулому – начальник слідства міського відділу внутрішніх справ міста Ужгород). Мати, Батрина Тетяна Василівна – старший викладач, викладач – методист Ужгородського коледжу культури і мистецтв.
Станіслав навчався спочатку в Мукачево, потім – в Ужгороді, де й закінчив із золотою медаллю лінгвістичну гімназію. Вищу освіту здобув у Харкові – в Національній юридичній академії України ім. Ярослава Мудрого. Після університету трохи попрацював на посаді слідчого міськвідділу внутрішніх справ в Ужгороді, але через 4 місяці звільнився за власним бажанням і вступив до аспірантури Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України. Кандидат юридичних наук. Починаючи з 2012 року – науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Є практикуючим юристом і директором юридичної компанії Lions Litigate. Більше про Станіслава Батрина можна дізнатися, наприклад, на його особистому сайті або в Вікіпедії.
Наступний закарпатець, що претендує на посаду голови Антикорупційного бюро – 52-річний екс-кандидат в Президенти України й екс-нардеп від Хустського району Микола Грабар.
Корінний хустянин, зараз Микола Федорович живе і працює в Києві. Він – голова Українського союзу боротьби з мафією та корупцією; президент Всеукраїнського центру захисту прав людини; адвокат.
Землякам він відомий з тих пір, як в 1994 році став нардепом за Хустському виборчому округу. У 1997-1998 Микола Грабар був членом правління партії «Реформи і порядок». А ще – кандидатом у Президенти України на виборах 2004 року. У 1-му турі отримав 19675 голосів (0.07%) і зайняв дванадцяте місце серед 24 претендентів. Микола Грабар тричі обирався депутатом Київської міської ради.
І третій закарпатець в списку – Віктор Чепак, уродженець села Доробратово, Іршавського району, який свого часу очолював Мукачівський міськвідділ міліції, потім ОВІР УМВС, потім був начальником інспекції з особового складу УМВС, заступником начальника УМВС України у Львівській області, і нарешті з 2007 року – начальником закарпатського УМВС. Після того, як Луценко все-таки звільнив Чепака, він працевлаштувався першим заступником начальника Управління Служби безпеки України у Львівській області. А через невеликий проміжок часу знову повернувся до міліції – заступником Геннадія Москаля, який на той час керував міліцією Криму.
«Час Закарпатья»