Враховуючи запит громадянського суспільства на прозорість, відкритість та підзвітність державних інституцій, Кабінет Міністрів України докладає постійних зусиль для системних змін державного управління.
Наразі Кабмін за участю інститутів громадянського суспільства затвердив зобов’язання щодо впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” на 2018 – 2020 роки.
Для створення позитивних змін у житті громадян в Україні з 2011 року впроваджують Ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд». На сьогодні в нашій країні реалізували три національні плани дій. Завдяки цій ініціативі населення має змогу відстежувати діяльність влади через доступ до публічної інформації. Це зокрема «електронні декларації», програма «ПРОЗЗОРО», реєстрація дитини безпосередньо в пологову будинку. Програма передбачає і співпрацю з громадськими організаціями, Проте, останні не сильно поспішають долучитися. Тільки за минулий рік активність проявили всього 10 громадських організацій.
В Ужгороді вже презентували 17 нових пріоритетів Плану дій Уряду на 2018-2019 роки, до реалізації яких громадськість могла долучитися. Це зокрема запровадження таких трансформаційних реформ як створення інтерактивної карти територій, забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами, підвищення прозорості конкурсів на отримання державного фінансування громадським суспільством, створення електронного ресурсу щодо незаконного видобутку природних ресурсів та інші.
Одніа з програм, які потрібно доопрацювати, розповідає голова правління БФ «Центр Громадських ініціатив» Андрій Вишняк, – це використання електронних ресурсів в плані освіти. До прикладу, впровадження електронних журналів, які вестимуть вчителі, а батьки матимуть доступ до нього тільки своєї дитини. Тож активність громадськості в плані впровадження нових проектів – тільки вітається.
(для перегляду відео в мобільній версії ukr.net – перейдіть на сайт, клацнувши на заголовок матеріалу)